Plzeň srazila bezradnou Spartu, k titulu zbývají dva kroky

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 8. květen 2022 17:50
Plzeň srazila bezradnou Spartu, k titulu zbývají dva kroky Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň se znovu přiblížili k zisku nečekaného titulu. Ve třetím kole nadstavby po výborném výkonu porazili Spartu 3:0. Všechny góly vstřelili Západočeši v první půli. Od 26. minuty hráli Viktoriáni bez vyloučeného Buchy, v 54. minutě byl ale vyloučen i hostující Krejčí. Pokud svěřenci Michala Bílka zvládnou zápasy s Hradcem a Ostravou, slaví přesně za týden před domácími fandy titul.

Plzeň vstoupila do zápasu hodně motivovaná a přání rychlého uklidňujícího gólu se jí velmi brzy podařilo vyplnit. V 8. minutě posadil Kalvach míč po rohu přesně na hlavu Jeana Davida Beauguela, a ten nedal Hečovi šanci. Ještě veseleji bylo v Doosan Aréně ve 21. minutě. Havel si navedl míč na střed a obstřelem o tyč zvýšil už na 2:0. O pět minut později přišla pro Viktorii komplikace, když Bucha coby poslední hráč přidržel za dres Peška a po červené kartě putoval rovnou pod sprchy. Plzeňští se naopak ale ještě semkli a ve 34. minutě využili děravé obrany Sparty potřetí. Centr Kalvacha propadl k Lukáši Hejdovi, který pohodlně uklidil míč do sítě.

V 52. minutě hostující Čvančara překonal Staňka, jenže se tak stalo z naprosto jednoznačného ofsajdu, a tak se Sparťané neradovali ani vteřinu. Za další dvě minuty navíc Krejčí mladší fauloval Řezníka, dostal druhou žlutou kartu a počet hráčů na hřišti se srovnal. První šanci měla Sparta v 61. minutě. Staňkovi vypadl míč z rukavic, pak ale zázračně vyrazil dorážku Čvančary na roh. Za dalších deset minut mohl dát asi definitivní razítko na výhru Viktorie Řezník, který sice překonal Heču, ale před brankovou čarou zasáhl ještě stoper Hancko. Závěr zápasu už se dohrával v poklidu, naopak Plzeň ještě mohla navýšit výhru, Heča ale vychytal utěšenou střelu Kalvacha.