Od - čtvrtek, 3. srpen 2023 22:16
Plzeň to zvládla. Jirka z penalty ve 24. minutě nastavení poslal Viktorii do třetího předkola! Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně slaví po obrovském dramatu postup do třetího předkola Evropské konferenční ligy. V odvetě v Prištině zvítězili Západočeši nad kosovskou Dritou 2:1. Viktoriány poslal do vedení v 76. minutě střídající Rafiu Durosinmi, ve druhé nastavené minutě ale srovnal domácí Krasniqi. Rozhodující úder v dlouhém nastavení zapříčiněného výpadky světel i zdržováním hráčů Drity přišel ve 114. minutě. Z penalty nařízené za ruku v pokutovém území poslal Plzeňany dál Erik Jirka.

Stejně jako v prvním zápase, tak i v tom druhém se dlouho čekalo na gól i na větší šanci. V první půli ji měl snad jen plzeňský Kopic, který ale gólmana Smakiqiho nepřekonal. Jinak se hrál spíše nezáživný fotbal plný soubojů a jakékoli kombinace byly k vidění pramálo, a to také kvůli špatnému terénu.

Ve druhé půli byl navíc duel dvakrát přerušen kvůli výpadku osvětlení. Střelecké trápení Viktorie prolomil až po pár sekundách na hřišti v 76. minutě hlavou střídající Rafiu Durosinmi a mohlo se zdát, že svěřencům trenéra Koubka bude právě tato trefa na postup stačit. Jenže i na druhé straně se ve druhé minutě nastaveného času trefil střídající hráč Besnik Krasniqi, který byl ale v dalším průběhu dlouhého nastavení po druhé žluté kartě vyloučen. Když už to vypadalo, že utkání půjde do svého prodloužení, zahrál jeden z hráčů Drity v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu ve 24. minutě nastavení proměnil Erik Jirka. A protože o dvě minuty později v poslední akci kosovského celku vyrazil gólový pokus Drity Jindřich Staněk, mohla se Viktoria radovat z vydřené výhry a postupu. Už za týden se tak může na evropském poli těšit na dalšího soupeře, maltskou Gziru, s níž rozehraje dvojzápas opět doma.