Od - neděle, 19. listopad 2023 18:43
Plzeň veze důležité body z ledu Kladna, prodloužení odmítl 36 vteřin před koncem Söderlund foto: HC Škoda Plzeň

Po čtyřech prohrách v řadě hokejisté Plzně opět zabrali. Na ledě Kladna nejprve ztratili dvoubrankové vedení, které jim zařídily góly Šilera a Rekonena, poslední minuta ale patřila Timu Söderlundovi. Švédský útočník v barvách Škody nejprve 36 vteřin před koncem vstřelil třetí gól a sedm vteřin před koncem upravil skóre na konečných 4:2 střelou do prázdné branky při power-play Rytířů.

Škoda si hned v úvodní minutě zahrála početní výhodu, tu sice nevyužila, avšak krátce po jejím skončení šla přece jen do vedení. Filip Jansa zachytil špatnou domácí rozehrávku, k puku se posléze dostal Jakub Šiler, který rychlou střelou na bližší tyč otevřel skóre. Plzeň měla nadále tlak, paradoxně ale mohli Rytíři bleskově srovnat, avšak ostrou ránu Dotchina zastavila tyčka. Nedlouho po něm vypálil i Martin Procházka, Dominik Pavlát byl na svém místě. Středočeši si posléze zahráli také první přesilovou hru v zápase, jenomže Pavláta nepřekonali. To Plzeňané na druhé straně znovu mířili do černého. Jansa předložil puk na vrchol levého kruhu Hrabíkovi, jehož ránu Brízgala neudržel, puk se poté dopravil k Aleksi Rekonenovi, který ho pohotově dopravil do prázdné brány.

Na začátku prostředního dějství bylo aktivnější domácí Kladno, hned zkraje se dostalo do přečíslení dvou na jednoho, Ticháček oslovil na druhé vlně Bláhu, jeho ránu ale skvěle vykopl Pavlát svým betonem. Jenomže následně už Rytíři dostali puk do sítě. Klepiš od zadního mantinelu našel Martina Procházka, který propasíroval puk mezi betony Pavláta do sítě. Za Plzeň zahrozil Tim Söderlund, který pláchl domácí obraně. Forvard indiánů se rozhodl pro kličku do forhendu, jenomže Adam Brízgala jeho počin přečetl a vyrážečkou vyrazil puk do bezpečných míst. Nedlouho na to střílel z levé strany Marek Soukup, náskok hostů avšak nenavýšil. Švédský útočník v barvách Plzně se vzápětí dostal znovu do úniku číslo dva, ani jeho druhá šance ale gólem neskončila. Plzeň to mohlo mrzet dvojnásob, jelikož v poslední minutě druhé periody Kladno srovnalo. Krátce po vhazování Dotchin našel na levém kruhu Jiřího Ticháčka, který prostřelil svého kolegu z reprezentace.

Poslední dvacetiminutovku začal svojí šancí Miroslav Indrák, který na sebe vzal rychlý kontr dvou na jednoho, proti svému bývalému klubu se ale neprosadil. Lépe si nevedl ani dorážející Jan Schleiss. Z rychlého brejku měl pro změnu na hokejce branku Michael Frolík, ale proti se zaskvěl brankář Pavlát. Hrálo se ve vysokém tempu, svou třetí velkou šanci měl Söderlund, který se proháčkoval přes čtyři hráče až přes Brízgalu, ten byl však znovu úspěšnější. Vyrovnaná taktická bitva pokračovala, oba brankáři museli být v neustálém pozoru. Pět minut před koncem si Škoda zahrála početní výhodu, v ní nebezpečně pálil Rekonen z pravého kruhu, neujala se však ani teč Jakuba Lva po střele Zámorského. Zápas mířil do prodloužení, avšak to v závěrečné šedesáté minutě Plzeň odmítla. 36 vteřin před koncem nahodil puk na Brízgalu Michal Houdek a odražený puk bleskově poslal na místo určení Tim Söderlund. Kladno to pochopitelně na poslední vteřiny zkusili v šesti, jenomže risk se nepřetavil v zisk, naopak prázdnou bránu trefil znovu Tim Söderlund, který tak dal výsledku definitivní podobu. Plzeňská vítězná šňůra na kladenském ledě tak pokračuje, dnes to byl již osmý zářez v řadě, naposledy indiáni na Kladně prohráli v řijnu 2019.