Plzeň zahájila přípravu, Bílek nevyloučil ještě další změnu v týmu!

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 16. červen 2022 15:59
Plzeň zahájila přípravu, Bílek nevyloučil ještě další změnu v týmu! Foto: M. Adámková

Krátká dovolená skončila, fotbalisté Plzně se znovu vrátili zpět do přípravy. Nejprve absolvovali zátěžové testy a povinné zdravotní prohlídky, ve čtvrtek po obědě pak trenér Michal Bílek přivítal své svěřence na úvodním společném tréninku, který se konal tradičně v tréninkovém areálu v Luční ulici.

min https 7Do přípravy se zapojily všechny letní posily Jan Kliment, Martin Jedlička, Václav Pilař, Kristi Qose, Filip Čihák, ale také Libor Holík, který dostal svolení od Jablonce a v nejbližších dnech by mělo být dotaženo jeho angažmá v Doosan Areně. "Se stávajícím kádrem jsem spokojený. Nevylučuji ale, že ještě dojde k nějakým změnám. Mužstvo jsme chtěli posílit, doplnit. Přichází všichni kvalitní a zkušení hráči. Věřím, že rychle zapadnou a v nadcházející sezóně nám pomůžou," podotkl trenér Viktorie Plzeň Michal Bílek. Pokud by podle něj došlo k doplnění týmu, tak směrem do ofenzivy. "Po odchodu Sýkory bychom potřebovali tento post ještě malinko posílit. Buď post podhrota a nebo ještě přímo jednoho hrotového útočníka. Ještě se ale nevzdáváme ani myšlenky, že by se Sýkora vrátil. Možné je všechno," doplnil plzeňský lodivod.

Nejčerstvější posila Mohamed Tijani se zapojí do přípravy v pondělí. "Když se naskytla šance ho získat, tak jsme neváhali. V Teplicích kopal velmi dobře. Je podobný typ jako Santos, je velmi silný a má velmi dobrou rozehrávku," uvedl kouč Viktorie Michal Bílek. Reprezentanti Milan Havel, Jindřich Staněk a Lukáš Kalvach dostali po návratu ze zápasů Ligy národů volno a k týmu se připojí v příštím týdnu, konkrétně ve středu 22. června.

287476126 1104266657102216 4277433801976831551 nNaopak přípravu s Viktorií již nezahájí Pavel Šulc a Michal Hlavatý, kteří mají svolení začít se připravovat s Jabloncem, respektive Pardubicemi. "Věřím tomu, že se tam rozehraje, nastartuje a pak se klidně může vrátit. Myslím si, že to je správný krok pro obě strany," prohlásil Bílek na adresu Pavla Šulce. O tom, že by měl Plzeň opustit některý ze stěžejních hráčů, se podle Bílka neuvažuje. Hodně dlouho se přitom mluví hlavně o možnosti odchodu klíčového záložníka Lukáše Kalvacha. "Kalvi měl vynikající sezónu. Je to náš velmi důležitý hráč. Nezaznamenal jsem ale, že by na něj teď byla nabídka. Pokud by přišla, tak by to byla citelná ztráta," připustil Bílek.

První dva týdny se bude tým připravovat v domácích podmínkách, kdy sehraje celkem čtyři utkání v blízkém okolí Plzně. První zápas čeká viktoriány hned v sobotu, kdy se v Žákavě představí proti Klatovům. Následně odehraje druhé utkání s Karlovými Vary a vrcholem bude atraktivní duel českého a slovenského mistra Slovanu Bratislava, které budou hostit Dobřany. Na závěr domácí přípravy odehraje Viktoria zápas s druholigovým Táborskem. „Na všechny zápasy přivezeme fanouškům mistrovský pohár a ve speciálním fotokoutku se s ním budou moci vyfotit. Pokud to bude možné, připravíme vždy i malou autogramiádu. Naším cílem je, abychom tímto poděkovali všem našim fanouškům v širokém okolí za jejich podporu,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

V neděli 3. července se celá výprava odebere do rakouského Westendorfu na finální část přípravy. Pod alpskými štíty odehrají svěřenci Michala Bílka tři duely – s rumunským klubem FC Botosani, belgickým Sint-Truidenem a generálku s Besiktasem Instanbul. 12. července se pak tým vrací domů do Plzně a hned o týden později vstoupí do sezony duelem 2. předkola Ligy mistrů na hřišti jednoho z dvojice HJK Helsinki/RFS Riga. Odveta v Doosan Areně je na programu o týden později.

ZMĚNY V KÁDRU

Přišli: Václav Pilař (Jablonec), Kristi Qose (Karviná), Martin Jedlička (Dunajská Streda), Jan Kliment (Wisla Krakov), Filip Čihák (Pardubice), Libor Holík (v jednání, Jablonec), Mohamed Tijani (Slavia)

Odešli: Jean-David Beauguel (konec smlouvy), Aleš Hruška (konec smlouvy), Eduardo Santos (konec host.), Jan Sýkora (konec host.), Václav Míka (host. Pardubice), Dominik Sváček (host. Liptovský Mikuláš), Michal Hlavatý (příprava s Pardubicemi), Pavel Šulc (příprava s Jabloncem),

Hráči, u kterých se řeší angažmá (nezapojili se do přípravy): Matěj Hybš, Šimon Gabriel, Lukáš Matějka, Joel Kayamba, Marko Alvir

HARMONOGRAM LETNÍ PŘÍPRAVY

15. 6. zahájení přípravy
15. 6. los 2. předkola LM
18.6. 10:30 - FCVP – Klatovy (Žákava)
22.6. 16:30 - FCVP – Karlovy Vary (Touškov)
28.6. 16:30 - FCVP – Slovan Bratislava (Dobřany)
1.7. 11:00 - FCVP – Táborsko
3.7. odjezd do Westendorfu
5.7. FCVP – Botosani (18:00 ve Westendorfu)
8.7. FCVP - Sint-Truiden (18:00 ve Westendorfu)
12.7. Besiktas Istanbul (16:00 v Kufsteinu)
19.7./20.7. - 2. předkolo LM na hřišti HJK Helsinki / RFS Riga