Plzeň zvládla bitvu s Hradcem, připsala druhé vítězství v řadě

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 20. říjen 2023 19:59
Plzeň zvládla bitvu s Hradcem, připsala druhé vítězství v řadě Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně si poprvé v sezóně připsali druhou výhru v řadě za sebou. Po zisku tří bodů v Mladé Boleslavi porazili indiáni doma díky gólům Rekonena, Maláka a Holešinského hradecký Mountfield 3:2. Výborný výkon podal brankář Samuel Hlavaj, který si připsal 44 úspěšných zákroků.

Úvod zápasu byl hodně vyrovnaný a ani jeden z týmů se nemohl dostat do pořádné šance. Až v 7. minutě si vypracovali první obrovskou příležitost hosté. Po velké hrubce v rozehrávce pálil osamocený Blain naštěstí pro Škodovku mimo podobně, jako o chvíli později Pavelka. Později se osmělila i Plzeň, nejprve ještě minul Schleiss, v 15. minutě už se ale indiáni dočkali. Zámorského střelu tečoval mimo dosah Bartošáka Aleksi Rekonen. O dvě minuty později mohl vyrovnat Okuliar, Hlavaj ale vytáhl skvělý zákrok, stejně jako o chvíli později proti osamocenému Pavlíkovi. Plzeňský gólman nakonec ustál i velký tlak Mountfieldu v posledních vteřinách.

Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná hra a souboj o každý centimetr na ledě. Ve 29. minutě hradecká obrana poprvé vážněji zachybovala a Plzeň trestala. Holešinský našel naprosto volného obránce Daniela Maláka, který perfektní kličkou vymíchal Bartošáka a vstřelil svůj první extraligový gól. Ve 34. minutě znovu vytáhl skvělý zákrok plzeňský Hlavaj, na kterém si vylámal zblízka zuby Šťastný a následně i v nájezdu Jergl. Kritické chvíle přežila Škodovka i na konci třetiny, když hosté v přesilovce tlačily celé dvě minuty, Hlavaj ale spolu s obětavou čtveřicí drtivý tlak ustál.

Zatímco první dvě dějství se nesly v klidném duchu, v tom třetím se začaly dít věci. Nejprve rozhodčí poslali Západočechy do tří poté, co podle nich Hlavaj úmyslně sundal při závaru v brankovišti helmu a následně se hosté dočkali snížení. Hlavaj po skvělém zákroku ukryl puk do lapačky, důrazný Okuliar ho ale dotlačil do sítě. A protesty domácích byly marné. Zatímco Mountfield se nadechoval k dalšímu náporu, využil chybu ve středním pásmu Adrián Holešinský a skvěle provedeným blafákem vykoupal Bartošáka. Indiány vstřelený gól uklidnil, naopak hosté najednou vypadli ze hry. Pět minut před koncem navíc dostali Západočeši k dispozici první přesilovou hru. V ní mohl definitivně rozhodnout Holešinský, který ale sám před Bartošákem neuspěl. V 58. minutě odvolali hosté gólmana, a když byl navíc vyloučený Lev, měli hradečtí k dispozici opět dvojnásobnou početní výhodu, tentokrát 6 na 4. A i tu využili. Tvrdou ranou se prosadil Pavelka. Závěrečné sekundy už ale indiáni sehráli skvěle a zejména díky famóznímu Hlavajovi mohli slavit zisk tří bodů.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Hradec je velmi silné mužstvo. I přesto, že jsme dali první gól, tak jsme měli hodně ztrát, oni měli brejky, spoustu šancí. Ale musíme pochválit našeho gólmana. Kluci to odmakali, oddřeli, tlak byl enormní. Zachránil nás vynikající Samuel v bráně. Závěr byl hektický, zbytečné vyloučení, které soupeř potrestal. V naší situaci jsme strašně rádi, že jsme to urvali. Je to důležité pro sebevědomí hráčů. Vždycky je důležité potvrdit vítězství. Věříme, že to bude pokračovat. Výzvu u prvního gólu Hradce jsme si nechtěli brát, ani náš videokouč si nebyl jistý, a my to z lavičky neviděli."