Aktualizováno: Plzeňský kraj zasáhly silné bouřky, na Sušicku a Klatovsku padají stromy!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - středa, 21. červen 2023 15:14
Aktualizováno: Plzeňský kraj zasáhly silné bouřky, na Sušicku a Klatovsku padají stromy! ilustrační. Foto: HZS PK

Aktualizováno 15:45 Výstraha meteorologů se potvrdila. Z Německa dorazily do Plzeňského kraje silné bouřky, nejvíce zásahů hlásí hasiči na Klatovsku a Sušicku.

Podle mluvčího krajských hasičů Petra Poncara měly jednotky od 14 hodin do 15:40 zhruba 80 výjezdů. První zásahy přišly v Sušici. Na náměstí Svobody spadl kus plechové střechy, v Pražské ulici strom na vozidlo. Velký kus střechy spadl také do dvora polikliniky. Neprůjezdná je aktuálně komunikace ze Sušice na Tedražice.

Pád stromu na vozidlo evidují hasiči i v Klatovech v Plzeňské ulici. Zásahů podle Poncara bude přibývat. "Předpokládáme nárůst událostí spolu s postupem bouřkové činnosti přes území kraje," doplnil Poncar.

Podle Českých drah mezi stanicemi Česká Kubice na Domažlicku a Furth im Wald v Německu najel vlak do spadlého stromu. Vlaky tam mohou mít až dvouhodinové zpoždění. Další stromy na kolejích jsou například mezi zastávkami Špičák – Hamry-Hojsova Stráž na Šumavě, Klatovy - Běšiny. nebo na Domažlicku mezi Domažlicemi a Kdyní. Kvůli pádu stromů a přerušenému trakčnímu vedení nebo zabezpečovacího zařízení stojí železniční doprava také mezi stanicemi Švihov a Přeštice či na trase z Horažďovic na Strakonice