Plzeňští atleti zářili na mistrovství republiky, talentovaná oštěpařka pokořila i legendu Špotákovou

Od - pondělí, 31. červenec 2023 17:58
Plzeňští atleti zářili na mistrovství republiky, talentovaná oštěpařka pokořila i legendu Špotákovou Petra Sičaková brala nečekaný titul v oštěpu. Foto: AK Škoda Plzeň

Víkendové mistrovství republiky v atletice znamenalo pro Škodu Plzeň medailové žně a nejúspěšnější šampionát v historii. Modrobílí přivezli z Tábora šestnáct medailí, z toho bylo pět zlatých. Zlato brali výškař Jan Štefela, v trojskoku Linda Suchá, ženská štafeta na 4x400 metrů a nečekaně i diskařka Barbora Tichá a oštěpařka Petra Sičaková, která dokonce porazila i legendu Barboru Špotákovou.

Hned dvakrát se plzeňským atletům povedl medailový double v jedné disciplíně. Dvojitou radost pro modrobílé přinesla jak soutěž výškařů, kde mistrovský titul vybojoval výkonem 221 centimetrů Jan Štefela a stříbro si na krk pověsil Josef Adámek výkonem 217 centimetrů, tak představení běžců na 5 000 metrů, kde v novém osobním maximu 14:26.26 dokončil Patrik Vebr závod na stříbrné pozici a jeho kolega Vladimír Marčík na pozici bronzové.

Dvakrát na stupně vítězů vystoupala legenda plzeňské atletiky Lenka Valešová, která v jeden den vybojovala stříbro v kladivářském kruhu a v kruhu koulařském bronz. Linda Suchá slaví mistrovský titul v trojskoku a bronzovou medaili z dálky. O pozici výše skončila dálkařka Daniela Volná, která stříbro vybojovala výkonem 609 centimetrů. Mistrovské tituly vybojovaly také Barbora Tichá v diskařské soutěži výkonem 54.90 metrů a talentovaná oštěpařka Petra Sičaková, která výkonem 58.60 přehodila všechny soupeřky včetně Barbory Špotákové. Novými osobními rekordy se blýskli také diskař Jakub Forejt, který svým nejdelším hodem 58.03 metrů získal stříbro, a bronzový koulař Tomáš Procházka výkonem 17.53 metrů. Nečekanou bronzovou medaili pro sebe urval oštěpař Kryštof Kozač, který si v napínavém souboji vytvořil nový osobní rekord 73.96 metrů. Skvělý výkon předvedla Tereza Petržilková, která na trati 400 metrů proťala cílovou pásku na bronzové pozici v novém osobním rekordu 51.25 a potvrdila tak stále rostoucí formu před světovým šampionátem v Budapešti. Zlatou tečku celému šampionátu dalo ženské kvarteto na 4x400 metrů, které ve složení Matoušková, Suráková, Jonášová a Petržilková suverénně vládlo.