Plzeňští atleti zářili na republikovém šampionátu do 22 let

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 30. srpen 2021 12:11
Titul získala také diskařka Barbora Tichá. Foto: V. Bartoš

Atleti Škody Plzeň zcela opanovali víkendové mistrovství republiky do 22 let. Západočeši se stali nejúspěšnějším českým klubem, když získali sedmnáct medailí, z toho osm zlatých, pět stříbrných a čtyři bronzové. Hvězdou domácího šampionátu byla Linda Suchá, která oba své dva starty v dálce a trojskoku proměnila v tituly.

První den šampionátu sváděli Západočeši tvrdou bitvu o každou medaili, zejména z USK Praha. O první medaili prvního dne se postarala zlatá Linda Suchá ve skoku dalekém, která k prvnímu místu a výkonu 640 centimetrů přidala i rekord mistrovství . Zlatý triumf patřil i diskařce Barboře Tiché a Michalu Forejtovi. Ze stříbra se radoval jeho bratr Jakub, stejně jako mužská štafeta na 4x100 metrů. Medaili brala i ženská štafeta na 4x100 metrů, a to bronzovou.

Škodováčtí atleti předvedli skvělý druhý den, když posbírali celkem 11 medailí. Medailové žně odstartovala opět Linda Suchá. V trojskoku brala další zlato a opět v novém rekordu mistrovství, výkonem 13,51 metrů. Fantasticky na to navázal oštěpař Radek Juda, který posledním pokusem vybojoval zlato za výkon 71,89 metrů. V oštěpařském sektoru přidal ještě bronz Kryštof Kozač. Roli favorita ve výškařském sektoru jasně potvrdil ziskem zlata úřadující mistr Evropy Jan Štefela. O stříbrnou předehru před zlatým vrcholem šampionátu se postaral Jakub Majerčák na 400m. Stříbro brala pro sebe i půlkařka Anna Suráková.

To největší zlaté vyvrcholení čekalo na diváky právě na závěr celého mistrovství. Necelou hodinu po medailovém úspěchu na 800 metrů se postavila na start 1500 metrů opět talentovaná běžkyně Anna Suráková a neuvěřitelným finišem v cílové rovince až z páté pozice vybojovala nakonec mistrovský titul. V ten samý moment se zrodila další zlatá radost plzeňských barev, díky oštěpařce Petře Sičakové. Celou tuto sbírku medailí a úspěchů podtrhli i medailové triumfy obou štafet na 4x400 metrů, jak v podání mužů, tak i žen.