Plzeňští brokaři byli na Mistrovství Evropy

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 5. červen 2024 13:38

Média

V Českých Budějovicích se uskutečnil 51. ročník Mistrovství Evropy ve střelbě brokovou zbraní. Disciplína univerzální trap. Plzeňský kraj tam vyslal svoji výpravu dvanácti střelců, kteří si tam vedli poměrně slušně. I když ve velmi silné konkurenci na medaile nedosáhli, reprezentovali náš kraj důstojně.

Mistrovství Evropy brokařů, disciplína univerzální trap, České Budějovice. Zastoupeno tady bylo 12 států, celkem 257 střelců. Nechyběla ani výprava z Plzeňského kraje. „Z Plzně se zúčastnilo Mistrovství Evropy v univerzálním trapu celkem dvanáct členů. Tři junioři a devět dospělých. Jsem neskonale rád, že se nám podařilo získat finanční prostředky díky podpoře Plzeňského kraje na to, abychom se mohli takovéto akce, která se koná na úrovni Evropy, zúčastnit,“ radoval se vedoucí plzeňské výpravy Vladimír Štandera.

Účast na mistrovství si pochvalovali i samotní střelci. Prakticky všichni byly na Evropě poprvé. Například junior Michal Krotký: „Je to pro mě velká čest, protože jsem nikdy neočekával, že se na tak velkou akci dostanu a jsem rád, že se to pořádá v České republice, v Českých Budějovicích.“ K němu se přidali i další: „Tak je to takový celoživotní sen, myslím si každého střelce a jsem rád, že se mi to povedlo, že jsem se sem dostal a snažím se tedy reprezentovat co nejvíc to jde,“ řekl plzeňský střelec Milan Zeman. „Pro mě už je to určitě úspěch a je to snem vlastně každého střelce se sem dostat a kord v českém prostředí tady střílet, tak je to prostě něco úžasného, že se sem povedlo dostat,“ pokračoval Pavel Kadaně z Plzně.

Podobně na tom byli i střelci z jiných krajů. Například Petr Nováček z Písku řekl: „Na Mistrovství Evropy se dostat, je veliká zkušenost, jelikož to střílím poprvé v životě a je pro mě ctí změřit své střelecké umění se státy z Evropských zemí. Je tady dvanáct evropských států, takže jsem za to hrozně rád.“

Připravit Mistrovství Evropy v Českých Budějovicích nebylo podle honorárního prezidenta České federace sportovní střelby vůbec jednoduché:

Bylo to velmi náročné, strávili jsme s tím tři čtvrtiny roku, ale ve finále se nám to povedlo velmi dobře,“ řekl. I přesto, že akci doprovázely silné a dlouhotrvající deště, které ji na hodinu a půl úplně přerušily.

Brokaři z Plzeňského kraje byli na Mistrovství Evropy v univerzálním trapu. foto TV ZAK