Od - čtvrtek, 30. listopad 2023 20:37
Plzeňští fotbalisté jsou v Konferenční lize stoprocentní. Další vítězství proti Ballkani trefil žolík Šulc Foto: FCVP

Pátý zápas, pátá výhra. Fotbalisté Viktorie Plzeň potvrdili svoji suverenitu i v Tiraně proti kosovskému Ballkani, když zvítězili 1:0. Jediný gól utkání vstřelil v 81. minutě hlavou střídající Pavel Šulc. Debut v dresu Západočechů si odbyl osmnáctiletý Pavel Hašek, další starty přidali i stejně staří, brankář Viktor Baier a obránce Jan Paluska.

První poločas nabídl z obou stran zajímavé zahrávání standardních situací. Hned ve třetí minutě si při rohovém kopu Viktorie vylezl až na hranici šestnáctky Jan Kliment, který se z voleje opřel do bralonu. Jeho pokus ale zblokovala obrana Ballkani. V sedmé minutě se musel mít poprvé na pozoru Viktor Baier, který se vrhl pod nohy Berishovi a ukradl kosovskému útočníkovi balon z nohy. V 11. minutě vymysleli další kulišárnu Koubkovi svěřenci. Standardní situaci rozehrál po zemi Lukáš Kalvach na Jana Sýkoru, který balon ovšem pustil na Jhona Mosqueru a ten vypálil. Znovu ale jen do kosovského bloku. Hráči Ballkani se ale zahanbit nenechali a odpověděli viktoriánům podobnou kulišárnou. Šest hráčů soupeře se postavilo k balonu pod středovým kruhem. Po krátké narážečce se nakonec dostali domácí k hlavičce, kterou z brankové čáry odvracel Robin Hranáč.

Hned v úvodu druhé části se hnal do vápna Sýkora, ale jeho střela vyprášila jen boční síť. Dvě minuty na to to zkoušel bombou z dálky Kalvach, ale brankář Kolici si pro balon skočil. Na druhé straně to zkoušel hlavou kapitán Kuč, ale mířil nad branku  Baiera. V 65. minutě měl tutovku Pavel Bucha, ale jeho pokus z hranice vápna šel mimo. V 81. minutě se fanoušci na Air Albania Stadium dočkali první branky, ale radost v ochozech moc slyšet nebyla. Na centr od rohového praporku si naskočil Pavel Šulc a rozhodl tak o dalším vítězství Viktorie v základní skupině Evropské konferenční ligy.