Plzeňští fotbalisté na Inter nestačili, z Itálie odjíždí s prázdnou

Od - středa, 26. říjen 2022 21:41
Plzeňští fotbalisté na Inter nestačili, z Itálie odjíždí s prázdnou foto: FC Viktoria Plzeň

V posledním venkovním zápase letošní skupiny Ligy mistrů podlehla Viktoria Plzeň milánskému Interu 4:0. Ani v pátém hracím kole tak nezískali Západočeši body. Závěrečné utkání své skupiny Viktoria sehraje ve Štruncových sadech v úterý 1. listopadu proti Barceloně.

Viktoriáni mohli zaskočit svého soupeře hned v úvodních vteřinách zápasu, Fortune Bassey ale při dobře se rodícím přečíslení nepřihrál přesně. Zdálo se, jako by tato akce domácí zaskočila, protože v první dvacetiminutovce předvedli spoustu nepřesných pasů a v bílých dresech hrající Západočeši jim byli vyrovnaným soupeřem.

V následujícím průběhu hry už ale iniciativu převzali hráči Interu. První obrovskou šanci si vypracoval ve 25. minutě Federico Dimarco, jeho ránu z levé strany vápna ale parádně vykopl nohama Jindřich Staněk. Stejně tak se plzeňský gólman zaskvěl proti hlavičce Henrikha Mkhitaryana.

Do tutovky se po přízemní přihrávce Dimarca dostal i Edin Džeko, jenž z velké blízkosti minul. Ve 35. minutě se milánský gigant poprvé radoval, Alessandro Bastoni se z levé strany prodral až k centru, na který si naskočil Mkhitaryan a bylo to 1:0. Před koncem poločasu znovu zafungovala spolupráce Dimarco – Džeko, tentokrát i gólově, a tak šel Inter do kabin za stavu 2:0.

Nerazzurri byli při chuti i nadále, v 55. minutě zachránila viktoriány od třetí inkasované branky tyč po střele Mkhitaryana zpoza vápna. Po další pohledné souhře Interu se sám před Staňkem ocitl Lautaro Martínez, ale brankář hostující celek znovu podržel. Gól s pořadovým číslem 3 nakonec stejně padl, Martínez přiťukl Džekovi a bosenský kanonýr se prosadil podruhé v zápase.

V závěru se ještě trefil i Romelu Lukaku, a tak fotbalisté Plzně odjíždějí domů s porážkou 0:4.

zdroj: FC Viktoria Plzeň