Po postupu v pohárech se Viktoria chytla i v lize, doma přehrála Baník

Od - neděle, 6. srpen 2023 16:59
Po postupu v pohárech se Viktoria chytla i v lize, doma přehrála Baník Foto: FCVP

Ve třetím kole Fortuna ligy se fotbalisté Plzně dočkali první ligové výhry v sezóně. V poměrně atraktivním zápase plném šancí porazili ostravský Baník 3:1. V první půli otevřel skóre zápasu Pavel Bucha a následně navýšil vedení Viktorie z penalty Tomáš Chorý. Stejnou mincí ale ještě v nastavení první půle odpověděl i ostravský Šín. Konečnou podobu výsledku pak dala trefa Ibrahima Traorého ze 77. minuty. Prvoligový debut prožil v dresu Viktorie osmnáctiletý stoper Jan Paluska.

Trenér Koubek výrazně sáhl do sestavy a nechal odpočnout své stěžejní hráče – kapitána Hejdu, záložníka Sýkoru. V obranné trojici pak nastoupil k prvnímu zápasu v kariéře z a A-tým osmnáctiletý Jan Paluska. Úvodní minuty byly poměrně vyrovnané, postupujícím časem ale Západočeši získávali klidu na kopačkách a v 19. minutě udeřili z rychlé protiakce. Durosinmi přihrál Pavlu Buchovi, který vzal zodpovědnost na sebe a střelou k tyči poslal Viktorii do vedení. Po půl hodině hry mohlo být ve Štruncových sadech ještě veseleji. Dva famózní zákroky krátce po sobě předvedl gólman Letáček, který nejdřív vychytal Jirku a po něm Durosinmiho. Závěr poločasu byl pak hodně hektický. Nejprve po dlouhém zkoumání odpískal rozhodčí penaltu pro Plzeň, kterou proměnil se štěstím Tomáš Chorý. V nastavení prvního poločasu se stejné výhody dočkali i hosté. A také Staněk neměl daleko k tomu, aby Šínovi pokutový kop chytil.

Hned na začátku druhé půle byli hosté blízko vyrovnání. Proti aktivnímu Tankovi ale zasáhl konečky prstů Staněk. Obrovskou šanci pojistit vedení Viktorie měl v 70. Minutě Durosinmi, po skvělé přihrávce Klimenta ale trestuhodně přestřelil. Západočeši se přecijen dočkali v 77. Minutě. Jirka vyvezl míč z vlastní poloviny a rychlé přečíslení zakončil první trefou v plzeňském dresu Ibrahim Traoré. V nastavení ještě mohl snížit hostující Kubala, jenže rozvlnil jen boční síť. Viktoria se tak po postupu v konferenční lize dočkala i první ligové výhry.