Policisté obvinili z vraždy ženy v Radnicích jejího partnera. Muž se přiznal!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 24. květen 2023 14:29
Policisté obvinili z vraždy ženy v Radnicích jejího partnera. Muž se přiznal! Vražedná zbraň. Foto: Policie ČR

Z vraždy devětapadesátileté ženy, kterou našli známí v pondělí mrtvou v jejím rodinném domě v Radnicích na Rokycansku, policie obvinila pětašedesátiletého ženina známého. Muže vypátrali kriminalisté po několika hodinách, k činu se následně přiznal. Motivem jeho jednání byly partnerské neshody.

Podle kriminalistů se jednalo o muže, který se ženou nežil ve stejné domácnosti. V úterý večer potom našli i nůž, kterým pachatel zasadil ženě devět bodných ran do horní části hrudníku. "Nůž si pachatel na místo činu přinesl, poté ho hodil do rybníka, odkud ho vylovili potápěči zásahové jednotky," uvedl vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Ladislav Sluka. 

Hlášení o nálezu mrtvé ženy dostali policisté v pondělí kolem 13. hodiny. Objevili ji známí poté, co se po ní sháněli kolegové v práci, kam bez omluvy nepřišla. Když policisté zjistili, že žena zemřela násilnou smrtí, nasadili do vyšetřování desítky lidí a podezřelého zadrželi za několik hodin. "Teď budeme vyhodnocovat stopy, zjišťovat, jak se pachatel na místě pohyboval, kudy z místa odcházel, co dělal potom. Skládáme si obrázek a na 99 procent už víme. Teď budeme čekat na analýzy našeho expertního pracoviště," doplnil Sluka.

Dnes dopoledne vrchní komisařka odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování zahájila trestní stíhání pětašedestuletého muže jako obviněného ze závazného zločinu vraždy a také podala podnět k podání návrhu na vzetí obviněni do vazby.