Nyní Michailidu důrazně připomněla základy či skutečnou DNA České pirátské strany, když se nadšeně rozhovořila o návštěvě tzv. Dnů antikapitalismu 2023 - akce marxistických radikálů, levicových extremistů, pošuků a neokomunistů všeho druhu, kterou pořádá Nadace Rosy Luxemburgové (nadace tvrdého jádra německých neokomunistů) ve spolupráci radikální Socialistickou solidaritou. Mezi lákadla akce patří například marxistické přednášky a debaty nebo překlady analýz Leninových textů. Jedná se tedy o sraz mimořádně natvrdlých radikálů, stále zamrzlých někde v první polovině 20. století.
A Michailidu není v rámci Pirátské strany jen tak někdo. Jak uvádí web strany, je to „Pirát veterán (nemělo by tam být „Pirátka“?, pozn. aut.); členka Rady vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislostí; vedoucí meziresortního týmu Návykové chování; zástupkyně vedoucího pracovní skupiny Duševní zdraví; členka Republikového výboru“. Tedy politička, která pracuje ve vládním výboru a je členkou širšího vedení České pirátské strany. Mimochodem, zaznamenejme to: členka Republikového výboru Pirátské strany si pochvaluje akci, kterou pořádá nadace s vazbami na pohrobky někdejší východoněmecké komunistické strany (výčet jejích zločinů přesahuje rámec tohoto textu).
A není to jen Michailidu, která táhne Piráty mezi levicové extremisty. Dále tu máme nechvalně proslulého radikála a europoslance Mikuláše Peksu či kontroverzní poslankyni Markétu Gregorovou, nejrůznější pirátské nápady na zdanění, šmírování cizího majetku, rozdmýchávání marxistických kulturních válek (toho se účastní i předseda Bartoš) atd.
Pomiňme, že Michailidu dělá z Bartoše vynikajícího šaška a pokrytce, který se na sítích sice vymezuje proti politickému extremismu, sám však ve straně toleruje bizarní postavičku „vnitřní komunistky“ Michailidu. Pirátská strana je již přes rok ve vládním angažmá v rámci kabinetu Petra Fialy. Je to vlastně poprvé v České republice po roce 1989, kdy se levicoví extremisté podílejí přímo na vládní moci. Komunistická KSČM sice tolerovala a podporovala Babišovu vládu, jedna se však o podporu nepřímou, bez aktivního vstupu do vlády.
Co je varující, je kontext. Podle vlastního průzkumu Pirátské strany minimálně čtvrtina členů strany získává peníze od státu, ať již ve formě dotací nebo nějakých funkcí, pracovních pozici. Máme tu tedy radikální, až extremistickou stranu, docela těsně prorostlou do českého státu a jeho organizací. Monitoruje to BIS, vydává nějaká varování? Vzhledem k tomu, že její zprávy, týkající se extremismu, o Pirátech mlčí (zpráva za rok 2022), je tato situace i vážným selháním české bezpečnostní služby.
Autor článku: ALEŠ BOROVAN/BOROVAN. CZ