Přípojka na dálnici v Rokycanech bude uzavřena

Zveřejněno v Doprava
Od - pátek, 31. květen 2024 15:19

Média

Od 1. června čeká na řidiče na Rokycansku další významné omezení. Kvůli stavbě bude uzavřen nájezd z Rokycan na dálnici směrem na Plzeň. Jaká omezení na řidiče čekají se dozvíte v naší následující reportáži.

Stavba přivaděče ze severního Rokycanska na dálnici D5 v Rokycanech. V jeho úseku od Litohlav do Oseku končí uzavírka, která dělala řidičům problémy. Od soboty 1. června to bude ale jinak. „Od 1. června bohužel čeká uzavírka sjezdu od Prahy a nájezd na Plzeň. Takže Rokycanští a případně, kdo bude projíždět, nebudou moci nájezd využít na Plzeň a sjíždět potom z dálnice od Prahy,“ upřesnil místostarosta Rokycan Jiří Sýkora.

Pro řidiče na dálnici to bude znamenat komplikaci, pokud se chtějí dostat do Rokycan. „Tak, pokud budou na Plzeň potřebovat, tak budou muset nejspíš na Ejpovice. A pokud budou sjíždět z Prahy, tak nejlépe asi v Mýtě,“ vysvětlil místostarosta.

Změny se promítnou i ve směru z Rokycan do Litohlav. „Od 1. července se otevře silnice mezi Osekem a Litohlavy a zároveň stále bude zavřená silnice z Litohlav na Rokycany. A to právě v úseku od nájezdu na dálnici na Plzeň do Litohlav,“ vysvětlila mluvčí rokycanské radnice Adriana Jarošová.

Také tady to znamená objízdné trasy, pokud se lidé chtějí dostat z Rokycan do Litohlav. „Z Rokycan se občané dostanou do Litohlav přes Klabavu, případně před Osek,“ dodala mluvčí radnice.

Omezení v dopravě tady potrvají do konce října. Přivaděč na dálnici bude hotový až příští rok v dubnu a bude stát 360 milionů korun.

Do Rokycan se po dálnici od soboty nedostanete. foto TV ZAK