První plzeňský obvod pomáhá s ekologickou likvidací aut

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 7. červen 2023 17:40
První plzeňský obvod pomáhá s ekologickou likvidací aut Foto: ÚMO Plzeň 1

Dohromady 142 dlouhodobě odstavených a nepoužívaných vozidel nechal během uplynulých více než osmi let zlikvidovat úřad prvního plzeňského obvodu. Pomohl tak lidem, kterým dosloužilo auto a požádali o pomoc s jeho odstraněním. Tuto službu nabízí Jednička od dubna 2015 a i díky tomu se daří snižovat počty starých odstavených vozidel v ulicích obvodu.

 

slupskaNejvíce majitelů vozidel, konkrétně 31, se o ekologickou likvidaci přihlásilo v roce 2017, předloni pak úřad nechal odstranit 20 aut. Loni byl zájem menší, k likvidaci šly 4 vozy, letos se o ni zatím přihlásili 3 lidé.

„Cílem této služby je odstranit z ulic odstavená vozidla, která blokují parkovací místa, jichž máme zejména na sídlišti nedostatek. Jdeme naproti hlavně těm, kteří třeba nemají možnost si ekologickou likvidaci starého vozu zajistit sami. Celý proces zajistí náš úřad, stačí, když se na nás majitel auta obrátí,“ vysvětlil místostarosta Jedničky Jiří Uhlík, v jehož gesci je doprava a veřejný pořádek.

Naložení, odvoz a samotnou ekologickou likvidaci pro úřad zajišťuje smluvní partner, který je oprávněný k nakládání s odpady. Lidem tak odpadá administrativa s tím spojená, za likvidaci rovněž nic neplatí.

Podmínky pro likvidaci jsou jednoduché. Majitel vozidla nemusí mít trvalé bydliště na území prvního městského obvodu, ale vozidlo tam musí být odstaveno. Pak už jen stačí dostavit se v úřední den na Odbor životního prostředí a dopravy ÚMO Plzeň 1 v aleji Svobody 60, předložit velký technický a také občanský průkaz a vyplnit žádost o likvidaci. Specializovaná firma poté vozidlo odveze, předá majiteli poznávací značky a protokol o ekologické likvidaci.

Bližší informace zájemci získají na telefonním čísle 378 036 043 či e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..