Aktualizováno: První západočeské derby vyhrála v prodloužení Energie

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 3. listopad 2023 19:58
Aktualizováno: První západočeské derby vyhrála v prodloužení Energie ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Aktualizováno 20:22 První západočeské derby v sezóně se stalo kořistí hokejistů Karlových Varů. Ti sice ztratili dvoubrankové vedení, nakonec ale v prodloužení rozhodl o výhře 3:2 Rachůnek. Za indiány se prosadili Jakub Lev a Miroslav Indrák.

První západočeské derby v sezóně se hrálo od úvodních minut ve velkém tempu. Jenže šancí příliš k vidění nebylo. Až v 10. minutě hosté využili první chybu indiánů. Beránek sice napoprvé v nájezdu na Pavláta nevyzrál, puk se mu ale odrazil příhodně zpět na hokejku a s dorážkou už karlovarský útočník neměl problém. Ve 13. minutě mohl vyrovnat Holešinský, rychlým blafákem ale na Frodla nevyzrál. V 17. minutě pak zahrozil Pour, zakončení ale nezvládl podle svých představ.

Na začátku druhé třetiny měli indiáni k dispozici přesilovou hru. V ní si vytvořili tlak, vyslali i několik nebezpečných střel, ale Frodla nepřekonali. Naopak ještě před polovinou hry se z nenápadné akce radovali Energetici. Koffer přihrál na modrou čáru Huttulovi, a ten skrytou střelou zvýšil už na 2:0. Z dvoubrankového vedení se ale hosté neradovali příliš dlouho. Ve 32. minutě hrála Škodovka přesilovou hru a dlouhé obléhání Frodlovy klece zakončil tvrdou a přesnou ranou Jakub Lev. Ve 39. minutě předvedl skvělou individuální akci plzeňský Indrák, který se protáhl až před Frodla, karlovarského gólmana ale překonat nedokázal. V poslední minutě třetiny pak měla Škodovka štěstí, když za Pavlátem zazvonila tyč po úniku Ondřeje Procházky.

Ve třetí třetině se Energie soustředila výhradně na defenzivu a nechala tvořit indiány. To se jí málem vymstilo ve 42. minutě, když se před Frodlem zjevil osamocený Indrák. Ve 46. minutě měl karlovarský gólman velké štěstí, když mu střela Poura propadla mezi betony. Puk se ale zastavil těsně před brankovou čarou, odkud ho odpálili vracející se obránci. V 51. minutě hosté zaváhali při vlastní přesilovce, Indrák vystihl rozehrávku, jenže i tentokrát vyšel ze vzájemného souboje tváří v tvář vítězně Frodl. Plzeň tlačila, nic platné jí to ale nebylo. O dvě minuty později zase při početní výhodě ztroskotal na Frodlovi Lev. V 55. minutě předvedl gólman Karlových Varů fantastický tygří skok proti zakončení Miroslava Indráka, rozhodčí se ale šli podívat na videozáznam, a ten ukázal, že už byla lapačka za brankovou čarou. Plzeň se tak po zásluze dočkala vyrovnání. Oba týmy pak měly příležitost rozhodnout, Söderlundovu teč ale vyrazil Frodl a na druhé straně Beránkovu šanci zmařil koncem hole Pavlát.

O osudu zápasu tak rozhodlo prodloužení. To trvalo pouze 18 vteřin, když se puk doslova došoural za brankovou čáru po úniku karlovarského Rachůnka.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Kvalitní utkání. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, snažili jsme se bruslit, forčekovat. Bohužel jsme inkasovali po jedné chybě. Strašně důležitá byla branka na 1:2. Ve třetí třetině jsme to otevřeli a podařilo se nám vyrovnat. Musím kluky pochválit, že to nevzdali. Byla výborná kulisa a naši kluci zaslouží pochvalu. Takhle se má bojovat, i když z toho není vítězství, ale kluci proto udělali všechno."

Václav Eismann, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: "Viděli jsme utkání, které mělo veškeré parametry derby. Plzeň se snažila hrát nátlakově, hodně dohrávat osobní souboje. Popasovali jsme se s tím dobře. Podařilo se nám dostat do dvoubrankového vedení. Soupeř v přesilovce snížil a nakonec vyrovnal. Byli jsme rádi, že jsme v prodloužení z prvního protiútoku získali bod navíc."