Region se baví! V sobotu se můžete těšit na masopust, dudáky i lampionový pochod

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 24. únor 2023 11:30
Region se baví! V sobotu se můžete těšit na masopust, dudáky i lampionový pochod Ilustrační foto: FB Pošumavská dudácká muzika

V sobotu 25. února ožije zábavou nejen Plzeň, ale i obce v našem kraji. Pojďme se podívat na některé z akcí, na které se můžete vypravit.

Masopust ve Vejprnicích
"Na vědomost se dává, že dne 25. 2. 2023 se bude konat Masopustní průvod s večerní masopustní zábavou. To vše po dlouhých 32. letech. Poslední zaznamenaný masopustní průvod v obci Vejprnice proběhl dne 25. 2. 1991. Přijďte s námi oživit tuto tradici a užít si s Vašimi dětmi hezké odpoledne," zvou organizátoři. Sraz masek je v pravé poledne u Hasičárny 

Masopust v Černošíně
Spolek Černošínské ženy ve spolupráci s městem Černošín zvou na Černošínský masopust. Sraz je v sobotu 25. února ve 12:00 před MěÚ Černošín. Zváni jsou všichni, zvláště maškary všeho druhu!

I v Heřmanově Huti jste zváni na masopust.
Sraz masek, na které čekají hodnotné ceny, je u SD ve 14:00. Od 17:00 začne masopustní zábava.  Hraje DJ JJ. Vstupné 50,- Kč.

Dílna papírového modelářství pro začátečníky začíná ve 14:00 v Domě historie Přešticka. Dílna dětem ukáže nové možnosti, jak trávit volný čas, jejich rodičům zase vrátí vzpomínky na mládí. Děti se v dílně dozví základní informace o zpracování papíru. Odpoledne povedou členové spolku Modelářský svět, z.s.
Plné vstupné 30,- Kč, snížené vstupné 20,- Kč, rodinné vstupné 90,- Kč.

Dudy a dudáci
Městský úřad Rokycany zve od 15:00 do obřadní síně na 21. ročník kulturní akce Dudy a dudáci. V 15:00 začne přednáška Kristýny Hodinové s názvem Dudy a housle v Čechách. Od 16:30 následuje Hudební setkání s kapelami Rokytka a Rokytí Rokycany a s Pošumavskou dudáckou muzikou ze Strakonic. Vstupné 80,- Kč.

Večerní pochod s loučemi a lampióny
Letos uplyne 217 let od události, kdy byl stříbrským horníkům předán prapor se znakem patrona sv. Prokopa a zároveň jim bylo povoleno nosit stříbrské hornické uniformy. V 18:00 se tedy lidé vydají z Muzejního náměstí ve Stříbře na večerní pochod, který povede z náměstí centrem města a zpět.