Řidič nevydržel čekat v koloně, při otáčení do něj naletěl motorkář!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 22. červen 2022 14:53
Řidič nevydržel čekat v koloně, při otáčení do něj naletěl motorkář! ilustrační. Foto: ZZS PK

Řidič osobního automobilu se rozhodl, že nebude už dál čekat v koloně dalších vozidel. Když své vozidlo otáčel, aby se vrátil zpět, narazil do něj z boku motocykl. Motorkář při střetu utrpěl zranění. 

Dvaačtyřicetiletý muž s vozidlem tovární značky Škoda Octavia lel po silnici II. třídy č. 183 ve směru od obce Litohlavy na obec Rokycany. "Za odbočkou k tamní firmě zastavil v koloně vozidel. Tou dobou začal kolonu objíždět pětačtyřicetiletý jezdec na motocyklu tovární značky Yamaha. Řidič osobního vozidla Škoda se rozhodl v koloně otočit a vrátit zpět na obec Litohlavy, podíval se do levého zpětného zrcátka, ale přehlédl výše uvedený motocykl a vyjel z kolony. Když to motocyklista uviděl, začal brzdit. Motocykl se dostal do smyku, padl na bok a sunul se po vozovce, kdy narazil do levého boku vozidla Škoda," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při střetu utrpěl motocyklista zranění a byl převezen do nemocnice. Požití alkoholu u obou účastníků dopravní nehody policisté vyloučili dechovými zkouškami. Celková škoda na poškozeném vozidle a motocyklu byla vyčíslena na 120 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté dopravního inspektorátu v Rokycanech.