Rozhodujeme o budoucnosti státu. Volební místnosti se otevřely!

Zveřejněno v Politika
Od - pátek, 8. říjen 2021 14:01
Rozhodujeme o budoucnosti státu. Volební místnosti se otevřely! Foto: M. Adámková

Přesně ve 14 hodin se otevřely volební místnosti v celé České republice. Začátek voleb se obešel bez problémů, přímo v Plzni prozatím chodí k urnám ve většině případů starší lidé, ale také celé rodiny.

V Plzeňském kraji jde do podzimních sněmovních voleb 18 stran, hnutí a koalic, které v řádném termínu podaly kandidátní listiny. Lídrem kandidátky SPOLU je plzeňský primátor, poslanec, krajský zastupitel, místopředseda ODS a předseda ODS v Plzeňském kraji Martin Baxa. Koalice Piráti a STAN má za lídra bývalého hejtmana, nyní náměstka hejtmanky Josefa Bernarda (STAN). Lídrem ANO celostátní vedení hnutí jmenovalo ředitelku Alzheimer centra a bývalou místostarostku prvního plzeňského obvodu Ivanu Mádlovou. Lídrem ČSSD je lékař a krajský koordinátor očkování Robin Šín, KSČM povede stejně jako před čtyřmi lety poslanec Jiří Valenta, u SPD se lídryní stala krajská předsedkyně Marie Pošarová, hnutí Přísaha má za lídryni v Plzeňském kraji Nicole Fryčovou.

Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 hodin, v sobotu od 8 do 14 hodin. 

Řekli před vypuknutím voleb:
Martin Baxa (ODS), SPOLU:
"Máme za sebou náročnou volební kampaň, ale pro mě byla radostná. Setkávám se s lidmi, cítil jsem velmi silné přesvědčení o tom, že je zapotřebí udělat v naší zemi změnu, že musí odejít Andrej Babiš a jeho způsob řízení státu. Věřím tedy ve skvělý výsledek koalice SPOLU a především věřím v to, že v České republice nastává doba změny."

Stanislav Šec (KDU-ČSL), SPOLU:
"Máme velikou naději. Pět měsíců pracujeme na tom, aby mohla být změna. A myslím si, že se nám povede. Tipuji, že to bude těsné, ale že vyhrajeme, a že vytvoříme stabilní vládu, která bude znamenat změnu."

Ivana Mádlová, ANO:
"Dva měsíce jsme prováděli kontaktní kampaň. Setkávala jsem se s řadou občanů v obcích různých velikostí. Byla jsem velmi potěšená, že za mnou chodili lidé přímo na stánek, kde jsme si popovídali nejen o úspěších, ale i o tom, jaké mají další starosti a čemu bychom se měli dál věnovat. Jsem přesvědčena, že jsme udělali maximum možného a věřím v nejvyšší metu a to, že vyhrajeme."

Josef Bernard (STAN), PirSTAN:
"Myslím, že teď ani není důležité hodnotit, jak dopadne STAN a Piráti v Plzeňském kraji. Pevně věřím, že prodemokratické bloky získají více než 101 poslanců ve sněmovně, orientaci této země změníme nazpátek k západu a vrátíme se k rozumné hospodářské politice."