S kapitánem nebo bez něj? Lékaři dělají možné i nemožné, říká Koubek o startu Hejdy proti Dritě

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 26. červenec 2023 15:55
S kapitánem nebo bez něj? Lékaři dělají možné i nemožné, říká Koubek o startu Hejdy proti Dritě Foto: FCVP

Vstup do nového ligového ročníku fotbalové Viktorii Plzeň nevyšel. Prohrála v Teplicích a zápas navíc nedohrál kromě záložníka Květa také kapitán a klíčový stoper Lukáš Hejda. Ve čtvrtek přitom čeká Západočechy důležitý úvodní duel druhého předkola Evropské konferenční ligy proti kosovské Dritě. Jestli nastoupí Viktoria v základní sestavě se svým tradičním šéfem obrany nebo bez něj, jasné zatím není. "Lékaři dělají možné i nemožné," hlásil na tiskové konferenci den před utkáním trenér Miroslav Koubek.

Co víte o Dritě a jaký očekáváte zápas?
Podobný, jako v Teplicích. Určitě to bude dobývání velmi dobře organizovaného bloku. Pokud jde o náš přístup, tak jsme si pochopitelně vše zanalyzovali a doufám, že na to budeme správně reagovat. Pokud jde o soupeře obecně, je to dobré mužstvo. Chováme k němu respekt, uznání, ale neodmítáme roli favorita.

Při utkání v Teplicích se zranil kapitán Hejda, jak je na tom?
Lékařské oddělení dělá vše pro to, aby start byl eventuelně možný. Rozhodnou zítřejší hodiny před zápasem. Dělá se možné, nemožné.

Do jaké míry na něj hodláte čekat. Budete riskovat i to, že by se mohl zranit ještě víc?
Budeme čekat do zítřka do odpoledních hodin. Kdyby Lukáš nemohl nastoupit, tak to musíme zvážit ze všech úhlů. Je tu Venca Jemelka, mladí hráči, kteří v přípravě zářili, ale bude plný stadion. V kontextu s evropským pohárem je to zejména na stoperském postu nelehká situace. Budeme to pečlivě zvažovat.

Jak bylo těžké shánět informace o Dritě?
Těžko se do toho regionu proniká, informace jsou hůře k sehnání, než obyčejně. Nějaké ale máme, určitě jsme nespali.

Nakolik už máte jasno o sestavě a jak moc bude odlišná od té základní v Teplicích?
Zápas v Teplicích se nepovedl, takže je jasné, že musíme reagovat i personálně. Změny oproti Teplicím budou. Nebudu ale konkrétní. Jinak o sestavě mám jasno, pouze u Lukáše Hejdy je otazník.

Může být výhoda, že už máte narozdíl od soupeře ostrý start za sebou?
My jsme měli v přípravě velmi dobré zápasy, kvalitní. Ale je to jiné. Může to být výhoda. Rozehranost je v každém zápase vyšší.