S posílením týmu jsem spokojený, hlásil Koubek. Jeden post mu ale přidělal vrásky na čele

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 8. únor 2024 10:15
S posílením týmu jsem spokojený, hlásil Koubek. Jeden post mu ale přidělal vrásky na čele ilustrační. Foto: FCVP

Pět výher, jedna remíza. Taková je bilance fotbalistů Plzně v přípravě na jarní část sezóny. Do ní vstoupí Západočeši v sobotu, kdy do Štruncových sadů přijede Mladá Boleslav. Kouč Miroslav Koubek je spokojený s posílením týmu, vrásky na čele mu ale přidělala ztráta útočníka Rafia Durosinmiho. "Chtělo by to ještě někoho za něj," připouští plzeňský trenér.

Jste spokojený s přípravou?
Proběhla standardně. Zvládli jsme zhruba čtyřtýdenní blog, když nepočítám tenhle poslední týden před ligou. Odehráli jsme šest zápasů, tři tady doma v Luční a tři na soustředění ve Španělsku. Výstupy ze zápasů máme veskrze pozitivní. V týmu není marodka, to je první velký faktor, jen Milan Havel je mimo. Také náš herní projev ve Španělsku vzbuzuje naděje.

Jste spokojený s kádrem?
Delší dobu říkám, že když nám vypadl Rafiu, chtělo by to někoho za něj. Zatím ale nikdo takový není k dispozici, můžeme se zamyslet nad tím, zda na tomto postu ještě dokážeme mužstvo do budoucna doplnit. Jinak jsem spokojený. Stoperský post máme velice silný, boky hřiště taky, střed jsme v zimě ještě posílili.

Kdo začne v bráně?
Před přípravou nebyl Martin (Jedlička, pozn. red.) úplně na sto procent prvním gólmanem. Tím, že Viktor Baier onemocněl, stal se pro vstup do sezony brankařem číslo jedna.

Máte jasno o základní sestavě. Případně dostanou se do ní některé posily?
Šanci mají, jinak bychom je nedělali. Na devadesát procent mám o sestavě jasno, jedno místo si ještě necháme s kolegy k diskuzi na rozmýšlení.

Jak moc bude důležitý vstup do jarní části?
Start je důležitý, jde o to dobře vyrazit do závodů. Když se to povede, máte vždycky výhodu. Čeká nás během sedmi dnů těžký trojboj. Připravovali jsme se na to, je v našich silách, abychom do jara vykročili správně. Zvládnout tyto zápasy je náš krátkodobý cíl.

Boleslav, která vás čeká v sobotu, vypadala v přípravě zajímavě..
Oni monitorují nás, my monitorujeme je. Boleslav je velmi nebezpečné mužstvo, došlo tam ke změnám, noví trenéři přinesou do hry nové prvky. Na soustředění v Turecku vypadali velice dobře, čeká nás těžký soupeř.