S Viktorkou až na dřeň! Západočeský klub představil unikátní projekt

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - středa, 15. březen 2023 13:00

Média

Viktoria Plzeň ve spolupráci se svým dlouholetým partnerem Nadací pro transplantaci kostní dřeně představuje unikátní projekt, jehož cílem je rozšířit počet potenciálních dárců, kteří mohou někomu zachránit život. Záštitu celému projektu poskytl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

S Viktorkou až na dřeň! Tak se jmenuje unikátní projekt, v jehož rámci Viktoria hodlá oslovit všechny regionální kluby i širokou veřejnost. Výsledkem mají být noví členové registru dárců i důležitá osvěta o celé problematice. Viktorka chce jít příkladem, a tak do registru opětovně vstupují všichni hráči „A“ týmu, juniorských výběrů i kluboví zaměstnanci.

„Naše úzká spolupráce s NTKD je dlouhodobá a nyní jsme se rozhodli opět spojit síly a pomoci. Do Registru dárců tedy vstupují všichni naši hráči, kteří v něm ještě nejsou, a následovat je budou i hráči mládežnických výběrů a zaměstnanci klubu. Zároveň hodláme všemi dostupnými kanály aktivovat a vyzvat kluby v Plzeňském kraji i širokou veřejnost. Společně máme ohromnou sílu, stejně jako v minulosti, pomoci dobré věci,“ řekl za Viktorii generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Obrázek WhatsApp 2023 03

„Opět se ukazuje, že město Plzeň a Viktoria Plzeň jsou jeden tým. Osobně jsem moc rád, že můžeme spolupracovat nejen na úrovni sportu, ale i na projektu, který zachraňuje životy. I když je úspěch něco, co člověka vždy potěší, zdraví musí být vždy na prvním místě, a to přesně tenhle projekt potvrzuje,” uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký, který poskytl záštitu pro celý projekt.

Přímo v Doosan Areně tak dnes do Registru dárců vstoupil například Lukáš Kalvach, Adam Vlkanova či Jan Sýkora, který je zároveň tváří celého projektu S Viktorkou až na dřeň. Celý vstupní proces je velmi rychlý a naprosto bezbolestný, spočívá pouze v krátkém vytření slin z dutiny ústní
a samozřejmě nutném vyplnění dotazníku.

„Dneska jsem se přesvědčil, že opravdu stačí jen pár vteřin a můžete tím zvýšit naději někomu, kdo zrovna svádí ten nejtěžší životní souboj. Je to skvělý pocit, když můžete dát někomu naději na život,“ svěřil se Jan Sýkora. Ihned po něm vstoupili do Registru i další spoluhráči.

„Od Viktorky je to krásné gesto a z minulosti víme, že každá taková aktivita nám přináší stovky nových zájemců o vstup. Navíc se o problematice dárcovství mluví ve veřejném prostoru, což je nesmírně důležité. Právě osvěta a informovanost jsou základními předpoklady pro to, abychom Registr dále budovali a rozšiřovali. Za všechny pacienty a lidi z Nadace bych klubu chtěl ještě poděkovat za tuto skvělou aktivitu,“ uvedl Pavel Jindra, předseda správní rady NTKD a zároveň primář hemato-onkologické kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.

Projekt S Viktorkou až na dřeň má za cíl aktivovat potenciální dárce v celém Plzeňském kraji. Na následující čtyři domácí ligové zápasy (Bohemians, Jablonec, Zlín, Teplice) tak Viktoria pozve vždy 4 regionální kluby. Připraví pro ně vstupenky, autobusovou dopravu i voucher na malé občerstvení.

Zástupci těchto klubů pak přímo ve speciálním stanu před Doosan Arenou budou následovat Sýkoru a spol. a vstoupí do Registru dárců. „Celkem jsme tedy napřímo oslovili hned několik regionálních klubů a samozřejmě budeme rádi, když se k nim přidají další zájemci z řad široké veřejnosti. Vstupní stan bude otevřený pro všechny a čím více nás bude, tím budeme raději,“ vysvětluje za klub Jaromír Hamouz, obchodně-marketingový manažer Viktorie Plzeň.

"V několika případech vyrazíme i přímo do klubů a přivezeme s sebou mobilní odběrové místo. O tom všem budeme dopředu a v dostatečné míře informovat," doplnil tiskový mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.


KDO MŮŽE VSTOUPIT DO REGISTRU

Dobrý zdravotní stav člověka 18-35 let.

JAK PROBÍHÁ VSTUP

Vytřením slin z dutiny ústní + vyplněním dotazníku.

KDE LZE VSTOUPIT

Ve speciálním stanu NTKD umístěném přímo před Doosan Arenou před zápasem s Bohemians, Jabloncem, Zlínem a Teplicemi. 

S Viktorkou až na dřeň! Západočeský klub představil unikátní projekt Foto: Josef Krebs