Sedneme si a poučíme se, hledá recept na úvodní nezdar hokejista Musil

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 11. září 2021 10:14
Sedneme si a poučíme se, hledá recept na úvodní nezdar hokejista Musil ilustrační/HC Škoda Plzeň

Před úvodním extraligovým zápasem si zdůrazňovali, jak důležitý je start. Výsledek? Tvrdá prohra v Pardubicích 0:4. Nebýt přitom výborného Furcha v brance, mohla hokejová Škodovka odejít ještě s větším přídělem. „Mělo to daleko k ideálu. Těžko se mi hledají slova. Můžeme se z toho jen poučit. Pozitiva se dají snad najít jen v první třetině, ale pak jsme si asi mysleli, že to půjde samo a dopadlo to pak tak, jak to dopadlo,“ prohlásil útočník Pavel Musil krátce po zápase.

Zatímco vstup do samotného duelu se Plzni poměrně vydařil a první třetina skončila bez branek, ve druhé přišel zlom. "Byli silnější v osobních soubojích, všechny souboje vyhrávali. Byli rychlejší, kompaktnější, lépe si pomáhali. Přesně to, co my jsme nebyli. Pak už se do toho za toho stavu těžko dostává. Ještě byla možnost, když jsme ubránili pětiminutové oslabení, jenže pak jsme opět inkasovali,“ podotkl Musil.

Plzeň na východě Čech svého bývalého gólmana Dominika Frodla nepřekonala, přitom domácí měli více vyloučených hráčů než modrobílí. Jenže přesilové hry jako kdyby byly pro indiány stále zakleté. „Musíme to zjednodušit. Chtěli jsme sehrát nějaké signály, jenže někdy jsme se ani nedostali do pásma či neudrželi u kotouče. Ale to už začíná těmi souboji. Je to jedno s druhým. Musíme si na to sednout, poučit se a v neděli je jiný zápas,“ říká.

Musil po zápase přiznával, že bojoval tak trochu i sám se sebou. Právě on byl jedním z hráčů, který v srpnu prodělal těžkou virózu. „Každý den je to lepší. Ale cítím se jako někdy v červenci, kdy jsme začínali. Věřím, že už to bude pokračovat jen tím správným směrem,“ uzavřel.