Šetřit na úklidu města? Nesmysl! Říká zastupitel ODS Lukáš Hegner

Zveřejněno v Politika ZAK
Od - pondělí, 13. květen 2024 08:00
Šetřit na úklidu města? Nesmysl! Říká zastupitel ODS Lukáš Hegner Zdroj: ODS

Na nepořádek v ulicích města, stejně jako přeplněné kontejnery na tříděný odpad, si stěžuje čím dál více Plzeňanů. Vy jste přitom navrhli řešení, které by k čistotě města určitě přispělo. O co se jednalo?
Tím nejjednodušším a nejrychlejším řešením by byl častější úklid a svoz odpadků z těch nejexponovanějších míst. Proto jsme navrhli navýšení rozpočtu na úklid o 30 milionů korun. Ten byl bohužel pirátským náměstkem Pavlem Bosákem, který má tuto problematiku na starosti, odmítnut. Plzeň hospodaří s největším rozpočtem ve své historii přesahující 10 miliard korun. Těch 30 milionů jsou tedy v podstatě drobné, které ale mohly opravdu pomoct.

Jak to pirátský náměstek odůvodnil?
Že peněz na úklid je dostatek. Výsledek ale vidíme v ulicích všichni každý den. Bohužel se jedná jen o další z řady rozhodnutí, kterým jde, spolu například s rušením odpadkových košů, náměstek Bosák proti těm, kteří v Plzni žijí.

Když rušení odpadkových košů pan náměstek vysvětloval na sociálních sítích, tak argumentoval tím, že byl Plzeňany „najatý“ proto, aby šetřil jejich peníze.
Já si myslím, že to je, s odpuštěním, nesmysl. Předpokládal bych, že své reprezentanty – politiky, si lidé volí, aby plnili jejich vůli, zajistili, aby se jim ve městě dobře žilo a nešli svým jednáním proti nim. Pokud vidím a dokola slyším, že nepořádek a špína ve městě je to, na co si lidé stěžují v poslední době každý den, tak to přece nevyřeším tím, že rozhodnutím o zrušení stovek košů k tomu nepořádku ještě více přispěji.

A s tou úsporou, kterou zmiňuje?
Šetřit na úklidu města považuji opravdu za nesmysl. A když říká, že tím šetří peníze nás všech daňových poplatníků tak to prostě není pravda. To, že vyveze o pár set košů méně nám daně určitě nesníží. Město má svůj daný rozpočet a s tím hospodaří. Je tak pouze na jeho vedení, za co ty peníze utratí, jaké má priority na co peníze použije. Pan náměstek Bosák, tak má místo čistého a uklizeného města, své priority nejspíš někde jinde. Bohužel pro Plzeňany.

PR