Skandální závěr fotbalového finále. Fanoušci vtrhli na hřiště, po novinářích létala piva i židle

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 22. květen 2024 20:46
Skandální závěr fotbalového finále. Fanoušci vtrhli na hřiště, po novinářích létala piva i židle Zdroj: repro ČT

Tohle se hodně nepovedlo. Finále poháru mezi Plzní a Spartou (Sparta vyhrála 2:1, pozn. red.) hrané v Doosan Aréně, ale pořádané Fotbalovou asociací České republiky, se vymklo kontrole a po skončení duelu oba fanouškovské tábory vtrhly na hřiště. Ještě většímu konfliktu zabránili policisté. I přesto ale nedokázali zamezit útoku židlí na osazenstvo studia České televize, po novinářích sedících na spodní části hlavní tribuny zase sparťanští fanoušci z horní tribuny lili pivo.

Obrovsky vyhecovaný duel nejen na hřišti, ale i v hledišti. Více než o konečném výsledku se ale zřejmě bude mluvit o dění zejména po zápase. Po závěrečném hvizdu vyběhli plzeňští fanoušci na trávník, proti nim se pak vydali příznivci Sparty a bylo zle. Ještě většímu problému zamezily stovky těžkooděnců, kteří postupně oba tábory dokázaly rozdělit.

Mezitím už ale vzduchem létaly od sparťanského kotle židle, jedna z nich zasáhla například i hosty studia České televize. Na trávníku Doosan Arény se objevily také sedačky či jiné části vybavení stadionu. Další útok na novináře pak nastal i z horní části hlavní tribuny. Ta byla přitom určená pro partnery fotbalové asociace. Nechyběli na ní ale sparťanští fanoušci, kteří opakovaně lili pivo na spodní část tribuny. Tedy i do míst, kde seděli a procházeli novináři.

"S ohledem na skutečnost, že se pořadatelské službě nepodařilo zabránit vstupu fanoušků obou týmu na hrací plochu, museli jsme s ohledem na obnovení veřejného pořádku, zmírnění eskalace a zabránění vzájemného napadání fanoušků obou týmu vstoupit na hrací plochu. Několik osob, které na policisty útočily, jsme přímo na hrací ploše omezili na osobní svobodě," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.