Škoda Plzeň ovládla úvodní kolo atletické extraligy

Od - úterý, 16. květen 2023 17:55
Škoda Plzeň ovládla úvodní kolo atletické extraligy Tereza Petržilková ovládla závod na 800 metrů. ilustrační foto: se souhlasem T. Petržilkové

Atletky Škody Plzeň vyhrály první kolo extraligy družstev v Brně o 25 bodů před domácím Olympem. Celkem 24 body přispěly k vítězství Lenka Valešová a Barbora Tichá. Muži Škody Plzeň skončili třetí, když zaostali jen o bod za druhou Duklou Praha. Obě družstva si tak vytvořila skvělou pozici před domácím finále, které bude se bude konat za dva týdny na atletickém stadionu v Plzni na Skvrňanech.

Družstvo žen se na samém začátku sezóny mohlo opřít o své tradiční opory. Tereza Hrochová dominovala, hned v úvodním závodu celého dne na 3000 metrů a připsala za čas 9:28,16 pro tým plný počet třinácti bodů.

O jeden z nejkvalitnějších výkonů se zasadila finalistka halového mistrovství Evropy Tereza Petržilková. Ta si vzhledem k přípravě směrem k mistrovství světa zvolila pro start dvojnásobnou trať, tedy 800 metrů. Tento test se ji vydařil naprosto skvěle, protože v přímém souboji dokázala porazit jak Ladu Vondrovou, tak Kristýnu Maki a časem 2:04,24 si vytvořila nové osobní maximum.

Tradičně největší porcí bodů přispěly družstvu vrhačky. Nestárnoucí Lenka Valešová i talentovaná diskařka Barbora Tichá získaly shodně 24 bodů. Lenka Valešová opanovala soutěž v kouli, Barbora naopak soutěž v disku.

Družstvo mužů se ženami rozhodně nechtělo nechat zahanbit. Skvělými výkony se na úvod sezóny předvedly nové posily. Slovenský závodník Matúš Blšťák byl třetí v dálce výkonem 736 centimetrů a zvítězil v trojskoku v novém osobním rekordu 14,66 metrů. Patrik Vebr, který do klubu přišel teprve na jaře, vybojoval druhou pozici v běhu na 3000 metrů. Dílčí vítězství na jednotlivých disciplínách si připsali ještě Jakub Majerčák v běhu na 400 metrů časem 47,77, Jakub Forejt zvítězil v disku před svým bratrem Michalem, když v náročných podmínkách hodil disk do vzdálenosti 58 metrů a 68 centimetrů. Jan Štefela zahájil sezónu vítězstvím ve skoku vysokém. Josef Adámek byl třetí.