Špatná první půle, pak obrat. Viktoria veze z Brna tři body

Od - neděle, 5. únor 2023 16:54
Špatná první půle, pak obrat. Viktoria veze z Brna tři body Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v 18. kole Fortuna ligy na hřišti Brna 3:1 a napravili zaváhání z úvodního kola jarní části proti Hradci Králové. Pro Západočechy přitom nezačal duel se Zbrojovkou vůbec dobře, domácí šli v 9. minutě zásluhou Ševčíka do vedení a o chvíli později navíc přišli o zraněného Lukáše Kalvacha. Ve druhé půli ale přišel obrat vývoje a také skóre. V 59. minutě srovnal Pavel Bucha a v 69. minutě zajistil Viktorii tři body parádní střelou Jan Kopic. Pojistku pak přidal při risku gólmana Brna do opuštěné branky v poslední minutě nastavení Adam Vlkanova.

První velkou šanci měl po třech minutách brněnský Jiří Texl, když nečekaně z velké dálky vypálil a jeho pokus skončil na břevně. O pár chvil později jen o kousek minul bránu na druhé straně Jhon Mosquera z volného přímého kopu. Celkově aktivnímu úvodu dala Zbrojovka gólovou nálepku v 9. minutě, Matěj Hrabina předvedl perfektní centr na hlavu Michala Ševčíka a Moravané šli do vedení. Téměř okamžitě mohl odpovědět debutant v základní sestavě Roman Květ, s jehož střelou si poradil Martin Berkovec. Po faulu Lukáše Hejdy mělo k dispozici dobrou standardku i Brno, projektil Filipa Součka ale famózně vyrazil na roh Jindřich Staněk. Kapitán Viktorie potom svou chybu odčinil výborným centrem na Tomáše Chorého, proti jehož hlavičce se zaskvěl domácí gólman.

Ještě, než odbila hodina hry, viktoriáni srovnali stav zápasu. Jhon Mosquera odcentroval z levé strany, Pavel Bucha si křikl na Milana Havla, aby mu pustil balon a středopolař  Plzně svou šanci chladnokrevně proměnil. Západočeši mohli během pár vteřin skóre rovnou otočit, ale zakončení Kopice zastavil na brankové čáře jeden z obránců Brna. Plzeňané zvrátili vývoj na svoji stranu v 69. minutě, Adam Vlkanova rozehrál přímý volný kop na Jana Kopice, ten se odhodlal ke střele zpoza vápna a nádherným obstřelem na zadní tyč poslal Viktorku do vedení. V závěru ještě z protiútoku do prázdné brány pojistil výhru Adam Vlkanova, a tak svěřenci trenéra Michala Bílka po výsledku 3:1 zaznamenali první jarní body.