Stát se může cokoli, věří před odvetou s Fiorentinou plzeňský Hranáč

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 17. duben 2024 15:10
Stát se může cokoli, věří před odvetou s Fiorentinou plzeňský Hranáč Foto: FCVP

Ve středu dopoledne nabral letecký speciál s fotbalisty Viktorie Plzeň směr italská Florencie. Právě tam s místní Fiorentinou odehrají Západočeši duel o postup do semifinále Konferenční ligy. K němu mají oba týmy stejně daleko. Před týdnem ve Štruncových sadech se rozešly smírně bez branek. "Je to jeden zápas, stát se může cokoliv," tvrdí stoper Robin Hranáč. Odveta začíná ve čtvrtek v 18:45.

Máte za sebou i před sebou náročný program, jak jste na tom s fyzickými silami?
Myslím, že jsme na tom dobře. Výhra se Slavií nám pomohla hodně psychicky, chtěli jsme vyhrát. Potvrdili jsme si, že můžeme hrát s evropskými týmy, kterým Slavia také je, jsme namotivovaní a chceme historický úspěch.

Když se řekne semifinále evropského poháru, co se vám vybaví?
Je to blízko, jsme od toho jeden zápas. Může se stát cokoliv. Fiorentina je sice papírově silnější, ale je to blízko a uděláme pro to všechno.

V posledních zápasech Viktoria disponuje skvělou defenzivou, budete sázet na tu svou hru?
Podle mě se musí každý tým opírat o pevnou defenzivu. Když nám to vzadu jde, je to určitě výhoda a musíme se od toho odrážet.

Čekáte, že bude Fiorentina hrát jinak než v Plzni?
Myslím si, že to bude trošku jiné, protože domácí prostředí vás víc nabudí. Budou asi namotivovanější a budou se chtít o to víc porvat.

Jaké čekáte prostředí ve Florencii?
Koukali jsme na sestřihy ze zápasů. Bude to určitě těžký zápas, nevím jak atmosféra, to nám trenéři ještě řeknou a připraví nás na to.