Stavba obchvatu na hlavním tahu z Plzně do Přeštic pokročila, řidiči už jezdí po nové části

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - neděle, 21. květen 2023 14:54
Stavba obchvatu na hlavním tahu z Plzně do Přeštic pokročila, řidiči už jezdí po nové části Foto: ŘSD

Od soboty se mohou řidiči svézt po nové části obchvatu Horní Lukavice na hlavním tahu I/27 z Plzně do Přeštic. V tiskové zprávě o tom informovalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

"Řidiči jedoucí směrem z Plzně na Klatovy do této chvíle využívali provizorní komunikaci před skládkou Vysoká a dále pokračovali po původní I/27. Od sobotního rána se od Plzně směrem na Klatovy pokračuje rovně po pravé polovině nově vybudované čtyřproudé komunikace až po mimoúrovňovou křižovatku, která napojuje obce Chlumčany – Horní Lukavici – Hradčany. Na této mimoúrovňové křižovatce řidiči sjedou a s použitím dvou nových kruhových objezdů se napojí na stávající I/27 a budou pokračovat dále," uvedlo ŘSD.

Větší změna pak bude čekat na řidiče jedoucí opačným směrem, tedy od Klatov na Plzeň. "Tito řidiči byli zvyklí, že po projetí novou okružní křižovatkou pokračovali směrem na Plzeň ve stávající stopě I/27, ale od sobotního rána je tato komunikace od kruhového objezdu ve své původní stopě uzavřena a vozidla jsou svedena na nově vybudovanou část přeložky I/27. To znamená, že z kruhového objezdu napojujícího obce Chlumčany – Horní Lukavici – Hradčany sjedou do zářezu a budou podle dopravního značení pokračovat v jízdě po zprovozněné části nové čtyřproudé komunikace až k přivaděči na D5," popsalo ŘSD.

Změny dopravního uspořádání umožní realizovat další etapy stavby. "Žádáme tedy tímto řidiče, aby věnovali zvýšenou opatrnost při změně dopravního značení a neohrožovali sebe ani stavební dělníky," dodalo Ředitelství silnic a dálnic.