Strašně důležité tři body, ulevilo se plzeňskému kapitánovi

Od - pondělí, 5. únor 2024 10:27
Strašně důležité tři body, ulevilo se plzeňskému kapitánovi Foto: HC Škoda Plzeň

Šest zápasů si nemohli zakřičet vítězný pokřik. Až přišlo třetí západočeské derby v sezóně a hokejisté Plzně se opět dočkali. Před třetí třetinou s Karlovými Vary přitom prohrávali 1:2, pak ale nastal velký obrat, který načal kapitán Škody Jan Schleiss. "Pro ale nás jinak velice důležité tři body, jsme moc rádi, že se nám povedlo zápas ve třetí třetině otočit," prohlásil po výhře 4:3.

Jaké bylo třetí derby v sezóně?
Já si myslím, že v první a třetí třetině jsme dobře forčekovali, jen v té druhé tam byl trochu chaos. Já jsem se tam také nechal dvakrát zbytečně vyloučit, což týmu moc nepřidalo. Pro ale nás jinak velice důležité tři body, jsme moc rádi, že se nám povedlo zápas ve třetí třetině otočit.

K té otočce jste zavelel vy vyrovnávací trefou..
Jsem za to moc rád. Naše lajna dneska byla u všeho, to člověku přidá do dalších zápasů. Hráče to poté také více vtáhne do zápasu. Celkově se mi hrálo dobře, zápas měl náboj, byl agresivní, což mi nevadí.

Co jste vy jako kapitán říkal na počínání Samuela Hlavaje, který chtěl vstřelit branku a místo toho nabídl snižující gól Grígerovi?
Samuel mohl být hrdina. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Bohužel nejsme momentálně v takové situaci, abychom si to mohli dovolit, ale na druhou stranu nás v zápase strašně podržel. Máme tři důležité body a dále bych to neřešil.

Hlavně v závěru bylo na ledě hodně emocí. Už po závěrečném hvizdu došlo k bitce mezi Adriánem Holešinským a Matějem Stříteským..
Určitě je super, když jsou na ledě emoce a zápas pouze samovolně neplyne. Myslím si, ale že jsme všichni inteligentní, a když zápas skonči, hodí každý vše za hlavu a jde to pryč. Uvidíme, zdali se to přenese i do dalšího vzájemného zápasu, který nás čeká za čtrnáct dní v Německu.

Jak se vůbec na zápas pod širým nebem těšíte?
Hrozně. Když Plzeň hrála před pár lety podobný zápas v Brně, tak já jsem zrovna byl doma se zraněným kolenem, vše jsem tak viděl pouze v televizi. Venku jsem tak hrál jen na Boleváku, tam už si nyní ale netroufnu. (smích) Těším se až to zažiju na vlastní kůži, protože všichni tvrdí, že je to úžasný zážitek.