×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Tachovskem hýbe fáma o muži, který měl lákat dívky do svého vozu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 10. listopad 2019 12:26
Policie - pomahat a chranit Ilustrační foto

Jako blesk se na Tachovsku a zejména po sociálních sítích, začaly šířit informace o neznámém muži, který měl lákat do svého osobního automobilu tři děvčata. Na policii se obrátili rodiče nezletilého chlapce s tím, že ten měl být svědkem této události na tachovském autobusovém nádraží. Policisté začali tuto informaci okamžitě prověřovat a zjistili, že se nezakládá na pravdě.

„Jednání neznámého muže, kterého byl malý chlapec svědkem, nesměřovalo k dívkám čekajícím na autobus, nýbrž k jeho bývalé partnerce, která se na autobusové zastávce také nacházela. Policisté by v tomto případě chtěli uklidnit rodiče dětí, které celou situaci rozebírají již na sociálních sítích, a celou věc uvést na pravou míru. Rodičům chlapce poděkovat za to, že informaci nebrali na lehkou váhu, nebyli lhostejní a s důvěrou se obrátili na policisty,“ informovala mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Ne vždy se může jednat o takové nedorozumění a mylné pochopení dané situace. Zároveň policisté rodičům radí, aby své děti informovali o možných rizicích spojených s komunikací dětí s neznámými osobami a připomněli jim obecné základy bezpečného chování.