Trápení plzeňských hokejistů nekončí, podruhé v řadě nedali ani gól!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 17. únor 2023 20:01
Trápení plzeňských hokejistů nekončí, podruhé v řadě nedali ani gól! ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejistům Plzně se dál nedaří. Ve 47. extraligovém kole nestačili na domácím ledě na poslední Kladno, prohráli 0:3 a připsali si už čtvrtou porážku v řadě. Navíc už více než osm třetin nevstřelili ani gól.

Téměř do posledního místa zaplněný stadion viděl od úvodních minut zajímavou bitvu. Už ve třetí minutě dotlačil puk za brankovou čáru kladenský Indrák, sudí nejprve gól po dlouhé konzultaci s videem uznali, indiáni si ale vzali trenérskou výzvu a s ní uspěli. V 6. minutě měli první příležitost i domácí, Rekonen ale v dobré pozici minul. Pak byla k vidění bitka mezi Bittenem a Cibulskisem, vítězně z ní vyšel jednoznačně americký forvard v barvách Plzně. Na úvodní branku se nakonec čekalo do 12. minuty. Rytíři využili chyby Škodovky při střídání a Antonín Melka tváří v tvář Svobodovi nezaváhal. Západočeši působili naprosto bezradným dojmem, což asi nejlépe dokumentuje počet zásahů brankářů. Kladenský Brízgala zasahoval za celou třetinu jen dvakrát.

Blízko vyrovnání byli indiáni ve 25. minutě. V přesilové hře dlouho obléhali branku Kladna a střela Blomstranda nakonec orazítkovala tyč. O dvě minuty později bylo pro Škodovku ještě hůř. Pytlík dostal puk za obranu, v pádu si zpracoval puk a nadvakrát překonal Svobodu. V polovině zápasu měl další velkou šanci Kladna Plekanec, úplně osamocený ale zamířil mimo tři tyče. Západočechům nepomohly k vytouženému snížení ani přesilové hry, naopak jimi spíše dostávala do hry svého soupeře. Indiáni tak nakonec byli rádi, že se šlo do kabin jen za stavu 0:2.

Plzeňská křeč pokračovala i ve třetí části. Ve 46. minutě dělily Škodovku jen centimetry od další inkasované branky, teč Jágra zastavila tyč. O tři minuty později mohl snížit Beránek, který se dostal k odraženému kotouči, ale Brízgalu nepřekonal. Definitivně jasno bylo v 55. minutě. Obrana Škodovky nechala až příliš volného prostoru Miroslavu Indrákovi, který si potáhl puk a bekhendovou kličkou po ledě nedal Svobodovi šanci. V závěru ještě indiáni zkusili hru v power-play, na konečném výsledku už to ale nic nezměnilo.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina byla z naší strany špatná, poněkolikáté. Kladno hrálo velmi aktivně, dostalo se do vedení. Něco jsme si řekli a druhá třetina byla otevřená. Musíme se zamyslet, dva zápasy, žádná branka. Přitom jsme měli přesilovky. Ve třetí třetině si to Kladno pohlídalo, hrálo s větším zápalem. Měli jsme strašně málo střel, ani žádnou vyloženou šanci. Víme, že se trápíme s koncovkou, neuděláme pro to ale nic. To je pak těžké hodnotit. Chtěl bych poděkovat strašně moc lidem, kterých přišlo nejvíc v sezóně."