Turistům se poprvé při komentovaných prohlídkách otevře likérka Božkov

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - středa, 17. květen 2023 10:09
Turistům se poprvé při komentovaných prohlídkách otevře likérka Božkov Foto: M. Osvaldová

Pátá sezona projektu Industry Open, který přibližuje turistům industriální dědictví Plzně i některých míst Plzeňského kraje, nabídne letos jako novinku komentované prohlídky likérky Stock v Plzni - Božkově. Stezka Industry Open rozprostřela program do celého léta, každoročně se do něj zapojuje kolem 20 míst v Plzni a v regionu.

Do programu stezky Industry Open se každoročně zapojuje takřka dvacítka míst v Plzni a regionu. Mezi dlouhodobé partnery patří Plzeňský Prazdroj i Bohemia Sekt, které zvou na pravidelné prohlídky i netradiční trasy.

Největším lákadlem bude v letošní sezoně třetí pilíř plzeňského nápojového průmyslu, likérka Stock v Plzni – Božkově. Návštěvníkům straším 18 let se v programu akcí stezky Industry Open otevře vůbec poprvé. „Na prohlídce uvidí stáčecí linku na lahve i plechovky i dřevěné kádě, ve kterých probíhá staření Fernetu i tuzemáku Božkov Original,“ doplňuje Alena Fialová, manažerka projektu Industry Open z organizace Plzeň – TURISMUS.

Své dveře otevírají i městské firmy. "Pravidelné komentované prohlídky úpravny vody na Homolce a čistírny odpadních vod pořádá plzeňská vodárna. V průběhu celého roku se konají také exkurze ve spalovně odpadu ZEVO Plzeň v Chotíkově. Do programu Industry Open se letos zapojují také Plzeňské městské dopravní podniky, které pro letošní rok připravily prohlídky malé vodní elektrárny a měnírny na Denisově nábřeží,“ vysvětluje náměstkyně primátora Lucie Kantorová.

K letní sezoně Industry Open patří i výlety za poznáním do okolí Plzně. I letos budou mít zájemci možnost vyrazit na výlet historickým autobusem po stopách těžby kaolinu s návštěvou hlubinného kaolinového dolu v Nevřeni. Na výletě po stopách těžby uhlí zase objeví pozůstatky po těžbě na Nýřansku a prohlédnou si Hornické muzeum ve Zbůchu. Na letní prázdniny se chystá také výlet do Domažlic, kde je nově k vidění bývalý důl na slídu a zrekonstruovaná budova bývalé sladovny pivovaru, která dnes slouží jako kulturní centrum.

 PR