Utíkala před partnerem, zřítila se ze střechy a zemřela. Muži teď hrozí deset let za mřížemi!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 12. květen 2023 14:04
Utíkala před partnerem, zřítila se ze střechy a zemřela. Muži teď hrozí deset let za mřížemi! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Tragickou dohru měla hádka partnerů v jednom z bytů v Plzni. Sedmadvacetiletá žena se rozhodla utéci, kvůli zavřeným dveřím ale musela přes střešní okno. Z osmimetrové výšky však spadla na zem a zemřela. Plzeňští kriminalisté teď zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže, kterého obvinili ze zločinu omezování osobní svobody.

Podle policistů k tragédii došlo v říjnu loňského roku okolo třetí hodiny ráno. "V podkrovním bytě v Plzni muž po předchozí slovní rozepři se sedmadvacetiletou ženou zamkl vstupní dveře do bytu s úmyslem ženě zabránit v odchodu, ačkoliv mu dala jasně najevo, že chce z bytu odejít. Klíče schoval a bránil její svobodné vůli odejít. Přitom docházelo ke vzájemnému fyzickému napadání," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Žena si pak několikrát stoupla na pohovku, otevřela střešní okno a chtěla jím vylézt ven na střechu bytového domu. "V jednom případě ji chytil v polovině těla a stáhl zpět do interiéru, ve druhém se mu to již nepovedlo, když chytil ženu za kotník, ale poškozená se mu vysmekla a vylezla na střechu. Došlo však k pádu ženy ze sedlové střechy z osmimetrové výšky na zem vnitrobloku," uvedla Brožová s tím, že žena zraněním v nemocnici podlehla. Obviněný je stíhaný na svobodě, za to, že svým jednáním způsobil smrt, mu hrozí trest odnětí svobody na tři roky až deset let.