×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

O víkendu řešili policisté na Karlovarsku velké množství dopravních nehod

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 20. září 2022 09:24
O víkendu řešili policisté na Karlovarsku velké množství dopravních nehod foto: Policie ČR

Ke zvýšenému počtu nehod došlo minulý víkend v Karlovarském kraji kvůli povětrnostním podmínkám. Řidiči nedbali zvýšené opatrnosti a nepřizpůsobili rychlost jízdy stavu a povrchu komunikace. Naštěstí nejsou evidována žádná vážnější zranění. Policie apeluje na řidiče, aby při jízdě po mokré pozemní komunikaci, která je velmi nebezpečná, jezdili opatrně a zbytečně neriskovali. Neměli by zapomínat ani na to, že brzdná dráha vozidel na mokré silnici je delší, a proto je důležité dodržovat dostatečný odstup od ostatních vozidel.

Jako příklad uvádí policejní mluvčí Jan Bílek nehodu nákladního vozidla, ke které došlo 17. září kolem sedmé hodiny ranní vlivem zhoršených povětrnostních podmínek na pozemní komunikaci č. I/13 mezi obcemi Damice a Květnová. „K nehodě došlo tak, že pětapadesátiletý řidič nákladního automobilu značky DAF jedoucí ve směru do obce Damice zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svého vozidla stavu a povrchu komunikace. V pravotočivé zatáčce na mokré komunikaci při brždění dostalo vozidlo smyk. Následně přejelo pravou krajnici, narazilo do svodidel a sjelo vpravo mimo komunikaci, kde se zastavilo o stromy. Samotné vyproštění uzavřelo hlavní tah z Karlovarského do Ústeckého kraje na několik hodin,“ popsal bližší okolnosti policejní mluvčí.

Řidiče, jehož výsledek dechové zkoušky na přítomnost alkoholu vyšel negativně, na místě ošetřila Zdravotnická záchranná služba. Předběžně odhadnutá škoda činí 340 tisíc korun. Přestupek byl vyřešen na místě pokutou policisty z dopravního inspektorátu.

Zdroj: Policie ČR