×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Po dlouhé době se do karlovarské galerie umění vrací jedna z nejlepších cimbalistek a sólových zpěvaček na naší hudební scéně. Zuzana Lapčíková (1968), absolventka hry na cimbál na brněnské konzervatoři a etnologie a hudební vědy na Masarykově univerzitě v Brně je vítězkou řady národních soutěží a mezinárodních festivalů. Koncert se koná v neděli 6. listopadu od 19.30 hodin v karlovarské galerii umění a mimořádnou zpěvačku a cimbalistku při něm doprovodí neméně výtečný kontrabasista Josef  Fečo.

Karlovarský kraj nově nabízí občanům možnost seznámit se detailně s jeho rozpočtovým hospodařením formou takzvaného rozklikávacího rozpočtu. Zájemci tak budou moci díky této aplikaci pohodlně získávat pravidelné údaje o vývoji rozpočtu kraje v průběhu kalendářního roku.

U příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii se bude ve čtvrtek 17. listopadu od 19 hodin konat slavnostní koncert v Západočeském divadle v Chebu.

čtvrtek, 27. říjen 2022 13:07

Aš se dočká nového nádraží

Rekonstrukce výpravní budovy v železniční stanici Aš. To je název investiční akce, po jejímž dokončení bude v Aši stát nová nádražní budova, včetně upraveného okolí a cestujícím zde bude k dispozici také malý autobusový terminál a parkoviště.

Dopravní podnik Karlovy Vary (DPKV) pokračuje i v letošním roce s obnovou vozového parku. Díky získání finančních prostředků z dotačního titulu IPRÚ ve výši 85 % je tak možné i letos zařadit do provozu nový nízkopodlažní autobus s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Jedná se o vůz značky Scania Citywide LF, v délce 12 m, plně nízkopodlažní, se všemi technickými vymoženostmi, na které jsou cestující karlovarskou MHD již zvyklí.

Karlovarští strážníci Taxi týmu provedli v pátek 21. října další průběžnou kontrolu na řidiče taxíků. Akce trvala od odpoledne do pozdních nočních hodin. Městská policie se zaměřila nejen na dodržování pravidel pro provozování taxislužby, ale i na oprávněný vjezd do pěší zóny. Výsledkem několika hodinové kontroly je sedmnáct přestupků, z nichž dvanáct bylo vyřešeno uložením pokuty příkazem na místě, čtyři přestupky míří ke správnímu orgánu a v jednom případě se jedná o předvolání řidiče.

středa, 26. říjen 2022 13:09

Záchranné složky bránily Bečov

Hasiči ze stanice Toužim a Karlovy Vary se zúčastnili společného cvičení s Policií ČR a Armádou ČR na hradě a zámku Bečov nad Teplou. Hlavním tématem pondělního cvičení bylo zajištění bezpečnosti této památky, kterou měla podle připraveného scénáře přepadnout skupina teroristů. Před nimi hrad i zámek, ale především relikviář svatého Maura, chránili jak policisté, tak vojáci 4. brigády rychlého nasazení ze Žatce.

Jírovce v sadu poblíž bývalého sanatoria Myslivna nahradí výsadba ovocných stromů. Důvodem je špatný zdravotní stav dřevin. Většinu stromů poškodila klíněnka a hniloba, jiné sucho. Lázeňské lesy Karlovy Vary, které mají porosty lázeňského města ve své správě, se obávají o bezpečí návštěvníků, a v nebližších dnech proto jírovce pokácí. Nově vysazený sad s pečlivě vybranými odrůdami třešní doplní lavičky a herní prvky a poslouží tak k zatraktivnění lokality v blízkosti Jeleního skoku. Historické pojetí struktury výsadby přitom zůstane zachováno.

Obchodní centrum Varyáda se 30. října od 16 hodin promění v halloweenský ráj zábavy. Návštěvníci prožijí pravé mrazení v zádech díky dokonalé atmosféře s upíří rodinou.

Nadměrná administrativa, řešení ekonomiky provozu či legislativní změny v současnosti zatěžují ředitele především základních a mateřských škol a berou jim čas na kvalitní pedagogickou práci. Pomoci vedení těchto škol by měl už brzy nový metodický tým, který nabídne školám v regionu své odborné služby. Podpisem memoranda o spolupráci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Karlovarského kraje při realizaci takzvaného „středního článku podpory“ to dnes potvrdil ministr školství a hejtman Karlovarského kraje.

Strana 1 z 17