Od - pondělí, 13. listopad 2023 10:38
V závěru zápasu jsme byli jak píchlá guma, připouštěl Koubek po tvrdé prohře se Slováckem ilustrační. Foto: FCVP

Až do 62. minuty to vypadalo na vyrovnaný duel. Jenže dalších deset minut bylo pro Viktorii Plzeň jak ze zlého snu. Západočeši tak nakonec díky třem rychlým gólům za sebou podlehli Slovácku 1:4.

Jak si vysvětlujete onu desetiminutovku, která rozhodla?
Byl to výpadek, to je jasné. Byly to dost podobné góly, kdy jsme nezachytili protiútoky po prohraných osobních soubojích. Je co vytýkat. Udělali jsme zásadní chyby v obranné činnosti.

Pramenily chyby z velké únavy?
Cítil jsem od začátku, že nám chybí kroky, abychom byli na soupeře schopni šlapat. Udělali jsme tři změny, které ale neprospěly. To si řekněme otevřeně. Soupeř nás dobře napadal. Chyběla nám mezihra, být víc kombinačně na míči. Nedařilo se hráčům ve středu pole, tam jsme minisouboj se Slováckem prohrávali. A to, i když toho ani oni moc neměli. Dostali jsme gól do šatny, kdy se zbytečně vrháme do střely. Druhý poločas jsme prostřídali a začali dobře. Byl jsem přesvědčený, že to zvládneme. Měli jsme šance a zase je nedali. A pak přišel ten příběh tří gólů. Už jsme působili jak píchlá guma. Kondičně i mentálně jsme spadli do hlubin. Mrzí to, je to hloupá porážka. Trochu jsme tím devalvovali minulý týden, ale doběhlo nás to. Nebyl to náš den.

Jak je náročné určit sestavu, když jedenáctka funguje, ale síly ubývají. Zejména třeba Dweh má extrémně náročný program..
S jeho výkony jsme byli velmi spokojení. Na stoperských postech toho nenaběháte tolik, to se dá zvládnout. Tam bych příčinu nehledal. Každopádně Lukáš Hejda teď přijde do hry, protože Sampson jede na reprezentační sraz. Hráli jsme 25 soutěžní zápas, chybí nám dva významní útočníci. Dneska se to na nás podepsalo.

Je to vaše čtvrtá ligová porážka z pěti posledních zápasů..
Fakt? To si ani neuvědomuji. Jsme v pelotonu mužstev pod pražskými S a hrajeme o co nejlepší umístění. Nějakou porážku jsme kompenzovali nečekanými body na Slávii, ale prohrát doma s Karvinou a Slováckem, na to nejsme zvyklí.