Ve sportu není nic definitivní, varuje před přílišným optimismem Koubek

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 10. srpen 2023 21:51
Ve sportu není nic definitivní, varuje před přílišným optimismem Koubek ilustrační. Foto: FCVP

Dveře s nápisem play-off Evropské konferenční ligy fotbalová Viktoria Plzeň otevřela téměř dokořán. V prvním utkání proti maltské Gziře naprosto dominovala a nakonec zvítězila 4:0. "Nic ale není definitivní, ve sportu se může stát všechno," varuje před přílišným optimismem kouč Miroslav Koubek.

Ulevil jste si? Třetí výhra za sebou a výsledek, který dává slušné šance do odvety?
Já jsem v pohodě od začátku (směje se). Je to o mužstvu, aby oni měli radost. To se povedlo. Měli jsme dát gólů ještě víc, ale zase to není tak, že by to tam napadalo. Vážím si i těch čtyř gólů. Soupeře jsme přehrávali. Byli jsme dostatečně účinní.

Jeden nepříjemný moment ale přišel, a to když se zranil Erik Jirka. Jak je na tom?
Teď jsem s ním zrovna mluvil. Už byl na rentgenu. Naštěstí tam není nic zlomeného, to je potěšitelné. Je to silná zhmožděnina v oblasti kyčelního kloubu. Určitě bude potřebovat pár dní.

Vysoká výhra dává velké šance na postup. O čem odveta bude?
O postupu, protože ve sportu není nic definitivní. Věříme, že by ten náskok měl být dobrý. Ale je tu také český koeficient a klubový koeficient. Pojedeme tam určitě s tím, že chceme uspět.

Máte radost, že se vám krystalizuje základní sestava?
Ještě bych o krystalizaci nemluvil. Nebyl ale důvod po zápase s Baníkem něco měnit. Dali jsme zpět jen Lukáše Hejdu. Honzovi Paluskovi ale budeme dávat minutáž, jak to bude možné. Ale nikdo si nemůže myslet, že bude Lukáš sedět.

Jak byste hodnotil výkon Pavla Šulce, který zápas skončil s bilancí 1+2?
Je to fotbalový hráč. Není to kanonýr, ale z hlediska kreativity si úkoly plnil dobře. Je silný na míči. Přinesl velké osvěžení.

Takhle jste si to představoval? Po EURU se prý nevrátil kondičně v dobrém stavu..
Ještě by to chtělo jeden týden, ale zvedli jsme to. Je to na nějakých 75. minut. Vždycky mu říkám, ať to dá na plné pecky a ono se to srovná. A kdyžtak, že ho stáhnu.

Líbí se vám, jak aktuálně pracuje ofenziva?
Ti hráči jsou tam od toho. Teď ty dva zápasy to ale nevypadalo špatně.

Střelecky se ale stále nemůže prosadit Tomáš Chorý. Probíráte to s ním?
Ono to všechno lítá kousek vedle, je to až nepochopitelné. Možná si to moc bere, podle mě se musí víc uvolnit. To si ale hlava hráče musí vyřešit sám. Potřebovali bychom, aby se rozstřílel. Ale on to protrhne. Já si ale jeho výkonů vážím. On udělá strašně práce pro jiné hráče.

Jaký bude nedělní zápas v Českých Budějovicích?
Jsem si vědom, že to bude nesmírně náročný zápas. Máme další šrámy, jsou tam drobná zranění. Musíme se nad sestavou zamyslet.