Viktoria jde do boje. Dát rychle gól, velí plzeňský útočník Chorý

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 10. srpen 2023 07:58
Viktoria jde do boje. Dát rychle gól, velí plzeňský útočník Chorý Foto: FCVP

Čtyři soutěžní zápasy střelecky mlčel. V neděli proti Baníku se konečně prosadil, i když z pokutového kopu. Útočník Tomáš Chorý by na to rád navázal i dnes. V zápase proti maltské Gziře bude jeho Viktoria velkým favoritem, vytáhlý forvard ale varuje. "Nesmíme je podcenit," velí.

Může vám Gzira sedět víc než předtím Drita? V kádru má hráče z Brazílie, Itálie či Španělska, kteří nemusí být tak silní v osobních soubojích..
To bych neřekl. Hlavně vzadu mají urostlé hráče, stopery z Brazílie. Jsou to velcí chasníci, kteří do toho jdou pěkně zostra. Ve středu hřiště mají zase hráče šikovné s balonem. Nesmíme nic podcenit, nachystat se co nejlépe a myslet na cíl, který jsme si společně vytyčili. Věřím, že když budeme táhnout za jeden provaz, dokážeme to.

Jak je složité zvládat náročný program?
Není to jednoduché, ale každý v týmu chce hrát evropské poháry. Raději hrajeme, než jen trénujeme. V rámci možností jsme na tom zdravotně dobře, až na bolístky, které nejdou rychle vyléčit. Věřím, že jsme připravení podat stoprocentní výkon a postoupit.

Zřejmě se dá čekat, že budete znovu dobývat obranu Gziry. Znáte recept, jak se přes maltského soupeře dostat?
Budu se opakovat, poučili jsme se z předchozích zápasů. S Dritou, ale i v lize s Hradcem nebo v Teplicích. Všechny si byly podobné. Jaký je recept? Dávat centry z hloubky, průnikové přihrávky, rychle otáčet hru, co nejvíc se dostávat do vápna, abychom soupeři zatopili. Bude důležité, aby se hra nekouskovala, abychom je trošku zavařili. A potřebovali bychom co nejrychleji vstřelit gól. Čím dříve přijde, tím lépe pro nás. Pokud se to povede, pomůže to každému hráči na hřišti. Navíc se chytnou i fanoušci.