Viktoria myslí na budoucnost. V Plzni podepsali dlouholeté smlouvy dva talentovaní mladíci

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 29. únor 2024 17:23
Viktoria myslí na budoucnost. V Plzni podepsali dlouholeté smlouvy dva talentovaní mladíci Foto: FCVP

Brankář Viktor Baier i stoper Jan Paluska podepsali s vedením fotbalové Plzně nové smlouvy. Oba talentovaní hráči prodloužili kontrakty do roku 2027.

„Oba hráči mají obrovský potenciál a kvality, které prokázali tím, že si dokázali vybojovat pevné místo v našem kádru, na podzim na sebe upozornili například i v základní skupině Evropské konferenční ligy, patří do reprezentačního výběru do 19 let. Navíc u obou vidíme obrovskou chuť na sobě neustále pracovat a posouvat se,“ řekl sportovní ředitel Daniel Kolář.

„Prodloužení jejich stávajících smluv je tedy logickým krokem a těšíme se na další spolupráci,“ dodal. „Jsem nadšený. Tím, že mohu nosit dres Viktorky, se mi plní velký sen a strašně si toho vážím. Každý den je pro mě obrovská zkušenost, snažím se neustále učit a zlepšovat,“ uvedl po podpisu smlouvy devatenáctiletý gólman Viktor Baier, který si premiéru v brance Viktorky odbyl při náročném duelu UECL v Záhřebu, když hned ve své premiéře vychytal čisté konto a přispěl k důležité výhře. V brance pak nechyběl ani při venkovním zápase s FC Ballkani či doma s Astanou. I zde na sebe upozornil skvělým výkonem. „Tyto zápasy pro mě byly neuvěřitelným zážitkem. A doufám, že jich společně ještě zažijeme co nejvíce,“ přidal talentovaný gólman.

Rovněž osmnáctiletý obránce Jan Paluska si během podzimní jízdy Konferenční ligou odbyl premiéru v pohárové Evropě a přispěl k rekordnímu zápisu šesti výher. Nyní spojil svou budoucnost až do roku 2027 s červenomodrým dresem. „Když jsem byl v klubové akademii, přesně o tomhle jsem snil. Chtěl jsem jednou obléknout hlavní dres Viktorky a vyběhnout v něm před skvělé fanoušky. Vážím si toho a jsem za tuto šanci vděčný," řekl Jan Paluska.

„Oba hráči dennodenně přesvědčují o tom, že jsou klubovou budoucností. Oba spojuje jak fotbalový potenciál, tak zároveň skvělý přístup k fotbalu i správně nastavená hlava. Jsou pevnou součástí prvního týmu Viktorie, dlouhodobé smlouvy jsou důkazem, že s nimi klub ve svých plánech počítá,“ uvedl Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která oba hráče zastupuje.