Pohárový šok! Viktoria Plzeň nezvládla utkání v Hlučíně a v MOL Cupu končí

Od - středa, 19. říjen 2022 19:32
Pohárový šok! Viktoria Plzeň nezvládla utkání v Hlučíně a v MOL Cupu končí foto: FC Viktoria Plzeň

Fotbalistům Plzně se nepovedl duel v dalekém Hlučíně, kde prohráli 2:3. Za hosty se trefil Mohamed Tijani s Pavlem Buchou, o osudu utkání ale rozhodl hattrick domácího útočníka Dominika Smékala. Viktoriáni tak letošní putování domácím pohárem končí už ve 3. kole.

V první šanci se ocitl René Dedič, ale jeho hlavička zapadla mimo tři tyče. Po čtvrt hodině Aleš Čermák ranou z volného přímého kopu vyprášil rukavice Jakuba Lapeše. Ve 22. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Erik Jirka, domácí gólman jeho ránu vyrazil na roh. A když hlavu pouze doprostřed brány umístil Fortune Bassey, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu vyslal trenér Michal Bílek hned čtyři nové hráče, aby oživil hru svého týmu. A to se mu povedlo už po minutě – Dominik Tomšů fauloval ve vápně čerstvého Tomáše Chorého a kopala se penalta. K exekuci od bílého bodu se postavil sám Chorý, hrdinou okamžiku ale znovu byl brankář Hlučína, který pokutový kop vyrazil.

I v dalším průběhu byli aktivnější červenomodří. V 54. minutě Modou Ndiaye nahrál Václavu Pilařovi, jehož pokus levačkou z hranice vápna vychytal Lapeš, stejně jako dorážku Chorého. Na jednoznačnou hvězdu středečního odpoledne si následně nepřišel ani Bassey, když na gólmana moravskoslezského celku nevyzrál v situaci jeden na jednoho.

Dvacet minut před koncem přišel pro viktoriány první šok – Dominik Smékal se zbavil Filipa Kaši, prodral se až do pokutového území a povedenou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Vedení domácím ale nevydrželo dlouho, čtyři minuty nato Chorý prodloužil hlavičkou na Tijaniho a ten rychle srovnal na 1:1.

Z vyrovnání se ale Západočeši radovali jen pár vteřin, aktivní Smékal i podruhé překonal Jedličku a Hlučín znovu gólově utekl. Zelenobílí mohli odskočit i na rozdíl dvou branek, po centru Ondřeje Moučky a hlavičce Radima Plesníka ale zachránila Martina Jedličku tyč.

V závěru se Viktorka na chvíli zachránila, to, když ji naději alespoň na prodloužení dal nádhernou trefou z dobrých třiceti metrů Pavel Bucha. Jenže úplně v posledních vteřinách zápasu dovršil hattrick Smékal, což nakonec znamená, že Plzeňané se s letošním ročníkem MOL Cupu loučí už ve 3. kole.

zdroj: FC Viktoria Plzeň