Viktoria remizovala v přípravě s týmem druhé německé ligy

Od - pátek, 13. leden 2023 21:47
Viktoria remizovala v přípravě s týmem druhé německé ligy Foto: FCVP

Ve svém prvním přípravném zápase na soustředění ve španělském Benidormu remizovali fotbalisté Plzně s druholigovým německým Heidenheimem 1:1. Západočechy poslal do  vedení v první půli Milan Havel, na začátku druhé pak vyrovnal Geipl. Debut si odbyla i čerstvá posila Viktorie, útočník Durosinmi.

První příležitost měla Viktorie už po třech minutách hry, kdy se ke střele odhodlal Erik Jirka. Neúspěšný byl i Roman Květ, kterého povedenou průnikovkou v náběhu do vápna nalezl Pavel Bucha. Pětadvacetiletý středopolař však pálil do břevna. Ve 28. minutě se už ale viktoriánům podařilo dostat míč do sítě. Kalvach zahrál roh na přední tyč na Pernicu, ten elegantní patičkou centr prodloužil na zadní tyč a osamocený Milan Havel hlavičkou poslal Viktorii do vedení.

Do druhého poločasu soupeř vyslal komplet obměněnou jedenáctku, na druhé straně Západočeši zůstali ve stejném složení. V 58. minutě bohužel přišla povedená akce na druhé straně. Andreas Geipl po zasekávačce utáhl svou střelu přesně k tyči a srovnal skóre. Ke změnám v sestavě následně sáhl i Michal Bílek. Svůj debut v červenomodrém dresu si tak odbyl útočník Rafiu Durosinmi a nastoupil třeba také talentovaný odchovanec Viktorie Adam Kronus. Spíše než povedené akce ale byly k vidění tvrdé souboje. Viktoriáni se snažili vyzrát na soupeřovu defenzivu zejména centry. Žádný se ovšem neujal a protože si žádnou další šanci nevypracoval ani Heidenheim, rozešly se oba celky smírně.