Viktoria slaví další důležité vítězství, ve Zlíně řádilo ofenzivní duo

Od - sobota, 29. říjen 2022 21:02
Viktoria slaví další důležité vítězství, ve Zlíně řádilo ofenzivní duo foto: FC Viktoria Plzeň

Viktoriáni v rámci 14. kola FORTUNA:LIGY vyhráli ve Zlíně jednoznačně 3:0 a navýšili své vedení na čele tabulky opět na sedm bodů. Na celkové produktivitě se tentokráte podíleli pouze dva hráči – Erik Jirka (2+1) a Tomáš Chorý (1+2).

Červenomodří od začátku kontrolovali průběh hry a domácí nepouštěli do větších akcí. Ve 20. minutě se pak Plzeň poprvé radovala z gólu. Václav Jemelka nakopl míč na Tomáše Chorého, který ho ještě posunul hlavou na nabíhajícího Erika Jirku, jenž otevřel svůj střelecký účet v dresu Viktorie.

Hned zkraje druhé půle však mohli "ševci" vyrovnat – Jan Silný dostal přihrávku na pravou tyč, odkud okamžitě vypálil, s pohotovým zákrokem ale přispěchal Jindřich Staněk.

V 51. minutě našel Erik Jirka přihrávkou na malém vápně Tomáše Chorého a po opravdu krásné akci FCVP vedla 2:0 Na rozdíl tří branek svěřenci trenéra Michala Bílka odskočili v 68. minutě. Chorý přesným nákopem podruhé v zápase asistoval Eriku Jirkovi a na plzeňské straně bylo ještě veseleji.

Plzeňané tak ve Zlíně vyhráli 3:0 a opět potvrdili schopnost přepínat herní formát mezi Ligou mistrů a tuzemskou fotbalovou scénou. Další utkání Viktorii čeká již v úterý 1. listopadu, kdy ve Štruncových sadech přivítá slavnou Barcelonu.

zdroj: FC Viktoria Plzeň