Od - čtvrtek, 31. srpen 2023 20:53
Viktoria to zvládla, podruhé porazila Tobol Kostanaj a zahraje si základní skupinu Konferenční ligy! Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně si zahrají základní skupinu Evropské konferenční ligy. Po výhře 2:1 v Kostanaji porazili kazachstánského soupeře i na domácím hřišti, tentokrát 3:0. Západočechy poslal do vedení ve 32. minutě Tomáš Chorý, druhý gól přidal v 59. minutě Rafiu Durosinmi a v nastavení pojistil výhru i postup Ibrahim Traoré.

Po opatrných úvodních několika minutách Viktoria převzala otěže zápasu a obrana Tobolu se měla co ohánět. V 9. minutě si Západočeši vytvořili první obrovskou šanci, když po rohu hlavičkoval zcela osamocený Hejda, ale pouze do rukavic gólmana Konovalova. Ve 27. minutě do centru od Cadua vložil nohu Durosinmi a minul. Plzeň utahovala postupně šrouby a ve 32. minutě po zásluze udeřila. Roh Kalvacha prodloužil Hranáč a Tomáš Chorý se zblízka nemýlil. O šest minut později si obrana Tobolu znovu nedala pozor na dlouhána Chorého, tentokrát ale útočník Viktorie zamířil jen do rukavic Konovalova.

Ve druhé půli se Viktoriáni vědomi náskoku nikam nehnali, dál ale byli nebezpeční. Nejprve ještě Dweh v zakončení neuspěl, v 59. minutě ale dostal příliš prostoru Rafiu Durosinmi a neomylně hlavou zavěsil k tyči. Staněk se ve své brance spíše nudil, až ho probrala v 75. minutě střela Chesnekova, kterou plzeňský gólman vyrazil na roh. Viktoria naprosto kontrolovala hru a v nastavení dala svým fanouškům ještě další gólový dárek, který do sítě Tobolu dopravil dorážející Ibrahim Traoré.