Viktoria zvítězila nad Libercem a vrátila se na průběžné první místo

Od - sobota, 25. únor 2023 21:04
Viktoria zvítězila nad Libercem a vrátila se na průběžné první místo Foto: FC Viktoria Plzeň

V rámci 21. kola fotbalové Fortuna:ligy přivítali Západočeši liberecký Slovan. Viktoriáni po bojovném výkonu uhájili domácí prostředí a díky brankám Jana Kopice a Jhona Mosquera zvítězili 2:1.

V úvodu utkání se objevovaly pouze náznaky šancí, které ani na jedné straně nedopadly větším nebezpečím pro brankáře. První vážnější příležitost si připravili Severočeši, střelu Rondiče ale Jindřich Staněk bezpečně vyrazil na roh. Chvíli poté už ale slavili viktoriáni. Po chybě brankáře Bačkovského se míč odrazil od břevna a do odkryté brány se trefil Jan Kopic.

Ve třicáté minutě po centru Libora Holíka vracel hlavou míč do ohně Milan Havel, liberecký obránce Prebsl ale dokázal na poslední chvíli zažehnat nebezpečí a Tomáš Chorý se tak nemohl dostat ke střele.

Obrovskou šanci si po standardní situaci vytvořili viktoriáni, ale skvělý zákrok Bačkovského a následný odkop jednoho z obránců zabránil v navýšení červenomodrého vedení. Vzápětí hosté potrestali plzeňskou zahozenou šanci, a to když si Tupta výborně navedl balon na střed hřiště a střelou k tyči srovnal.

Další neskutečnou příležitost si Plzeňané vypracovali v 55. minutě. Po břevně Milana Havla se snažil o dorážku Tomáš Chorý i Jan Kopic, ani jeden však nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. V 68. minutě se po rohovém kopu Jana Sýkory dostal míč k Jhonu Mosquerovi, který nikým nebráněný svojí silnou levačkou prostřelil Bačkovského a poslal svůj tým znovu do vedení.

Deset minut před koncem se ke dvěma slibným šancím dostali hosté, první příležitost zvládla plzeňská obrana odvrátit na rohový kop, druhá střela nakonec vůbec neohrozila brankáře Staňka. Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo a úřadující mistři porazili Liberec 2:1.