Viktoriáni míří na EURO. Obrovská čest, shodují se. Červ se o nominaci dozvěděl na pláži

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 29. květen 2024 13:06
Viktoriáni míří na EURO. Obrovská čest, shodují se. Červ se o nominaci dozvěděl na pláži Foto: FCVP

Hned čtveřice fotbalistů Viktorie Plzeň se vešla do nominace reprezentačního kouče Ivana Haška na nadcházející mistrovství Evropy v Německu. Dres se lvíčkem na prsou oblečou obránce Robin Hranáč, záložníci Pavel Šulc a Lukáš Červ a útočník Tomáš Chorý. Všichni se společně shodli, že jde o velkou čest a splněný sen.

Mají za sebou skvělou sezonu. Podíleli se na historické jízdě Viktorky pohárovou Evropou, svůj tým hnali za třetím místem v lize i do finále domácího poháru. Teď byla čtveřice našich borců odměněna, když je trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek nominoval na přípravný kemp na EURO v Německu.

„Myslím, že si to kluci zaslouží a je to velkou odměnou jak pro ně samotné, tak i velká čest pro náš klub. Jde o ocenění úspěšné sezony a kvalitní práci celého našeho týmu. Přeju klukům, aby během přípravy zůstali zdraví a porvali se o svou šanci v národním dresu,“ uvedl Adolf Šádek, generální ředitel a předseda představenstva klubu.

Velké překvapení zažil hlavně záložník Lukáš Červ, který zažije svoji premiéru v reprezentaci dospělých. "Zpráva o nominaci mě zastihla na krátké dovolené v Itálii, kde jsem s rodinou. Na pláži jsme si pustili ČT Sport a sledovali nominační tiskovku. Jaké to pro mě je? Neuvěřitelný, vůbec nevím, co k tomu říct. Přítelkyně i mamka brečely, máme všichni ohromnou radost. Když si vezmu, že na podzim jsem byl ještě v Liberci. Pak přišel velký přestup do Plzně a myslím, že jsem odehrál s Viktorkou velmi solidní jaro. Jsem teď jako v sedmém nebi, ani v největším snu jsem si to nedokázal představit. Je to pro mě zase velká motivace a porvu se o šanci. A hlavně věřím, že se EURO povede celému týmu," prohlásil.

Do nominace se vešel i nejlepší střelec Viktorie Pavel Šulc. "Obrovská čest. Odehráli jsme s Viktorkou dobrou sezonu a tohle je pro mě takový bonus, kterého si fakt vážím. Během přípravného kempu budu makat a chtít ukázat, co ve mně je. Zahrát si na EURO je můj velký sen," vyznal se.

Trenér Hašek ukázal i na útočníka Tomáše Chorého. „Jsem samozřejmě šťastný, že jsem se do této nominace dostal. Udělám maximum, abych týmu co nejvíce pomohl. Jsem rád i za to, že v národním týmu budu moct reprezentovat i náš klub," uvedl.

Na EURO kromě toho pojede i nejlepší obránce Fortuna ligy Robin Hranáč. "Je to pro mě ohromná čest a další krok, kterého jsem chtěl dosáhnout. V přípravě budu makat a zabojuju o účast na prestižním turnaji, který bude plný hvězd a rád bych se s nimi poměřil. Věřím, že mi i tato zkušenost pomůže a zase mě posune," doplnil plzeňský stoper.