Vítězná generálka. Fotbalisté přehráli druholigovou Chrudim

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 29. leden 2022 13:12
Vítězná generálka. Fotbalisté přehráli druholigovou Chrudim Foto: FCVP

Generálku na jarní část sezony obstaral pro fotbalisty Plzně souboj proti Chrudimi. Viktoriáni nakonec dokázali zvítězit 4:0, tři branky vstřelili ale až v posledních 20 minutách utkání. Dvě branky vstřelil Pavel Šulc, po gólu přidali Milan Havel s Filipem Kašou.

Jako první se do šance dostali viktoriáni. V 16. minutě po rohovém kopu Lukáše Kalvacha hlavičkoval Jhon Mosquera do břevna. Krátce nato ještě Kalvach zakončoval sám, zamířil ale nad branku. Krátce poté už se ovšem červenomodří prosadili. Po centru Jana Sýkory zaznělo opět břevno, které trefil Tomáš Chorý. Z dorážky už ale brankáře Jiřího Flodra překonal Milan Havel. Chrudim byla rovněž nebezpečná, nicméně většinu akcí zastavilo postavení mimo hru.

Ve druhém poločase se pokusil skórovat Pavel Bucha, jeho přízemní střelu ale Jiří Floder chytil. V 71. minutě se po centru Milana Havla už viktoriáni mohl radovat, z bezprostřední blízkosti se totiž prosadil Pavel Šulc. Čtyři minuty nato z rohového kopu skóroval hlavičkou Filip Kaša a aby toho nebylo málo, prosadil se tým trenéra Michala Bílka z rohu ještě jednou. A to v 86. minutě, kdy si míč od Dominika Janoška našel Pavel Šulc, který nekompromisní střelou přidal svou druhou trefu v utkání. V závěru ještě dvakrát zahrozil i druholigový soupeř. Nejprve centr Pavla Sokola vyškrábl Jindřich Staněk nad břevno, poté nebezpečně pálil Adam Tkadlec, ale jeden z bránících hráčů míč ztečoval mimo tři tyče.