Vítězná rozlučka s domácími fanoušky. Viktoria přehrála Liberec

Zveřejněno v Sport
Od - sobota, 11. prosinec 2021 19:55
Vítězná rozlučka s domácími fanoušky. Viktoria přehrála Liberec Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně porazili v 18. kole nejvyšší soutěže na domácím hřišti Liberec 2:0. O výhře rozhodli Viktoriáni už v první půli, kdy se trefili Radim Řezník a Jan Sýkora.

Úvodní minuty příliš krásných momentů nepřinesly. První šanci měli v 16. minutě Severočeši, Júsuf Hilál ale z úhlu pálil pouze mimo. Jak naložit se svou příležitostí, předvedli hostům hned o minutu později Viktoriáni. Kalvach skvělým lobem vyslal do sóla Radima Řezníka, a ten uklidil míč přesně k tyči. Ve 28. minutě už Západočeši vedli 2:0. Beauguel se neukvapil a posunul míč zakončujícímu Janu Sýkorovi. A pro Liberec mohlo být ještě hůř, kdyby Knobloch nevytáhl na roh hlavičku Šulce.

Hned na začátku druhé půle mohl Liberec snížit, efektní nůžky Júsufa ale minuly cíl. V 54. minutě si podobně vedl střelou z dálky i Havelka. V 67. minutě vyrobil obrovskou hrubku gólman Slovanu Knobloch, Šulc ale naštěstí pro hosty přeloboval nejen brankáře, ale i celou branku. Severočeši sice zvýšili aktivitu, ale Staňka prakticky neohrozili. Vyjímkou byla jen šance Rabušice z 88. minuty, kterou domácí gólman vyboxoval na roh.