Zveřejněno v Sport
Od - pátek, 11. březen 2022 20:04
Vítězný vstup do předkola. Plzeň dvakrát prohrávala, nakonec první bod urvala v prodloužení ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně doslova urvali první bod v předkole play-off proti Mladé Boleslavi. Indiáni na domácím ledě dvakrát prohrávali, díky gólům Martina Langa a Dominika Graňáka ale zvládli vždy vyrovnat. O osudu zápasu nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, výhru 3:2 trefil v čase 69:01 Peter Čerešňák.

Úvod zápasu byl z obou stran hodně opatrný a vyrovnaný. Bezbrankový stav nakonec vydržel do 10. minuty. Plzeň se dlouho úspěšně bránila v oslabení, nakonec se ale puk odrazil příhodně ke Stránskému a ten nadvakrát dostal puk za Pavláta. Od té doby přebrali aktivitu na své hole Západočeši, kteří mohli prakticky ihned srovnat, jenže Graňák ani Suchý tváří v tvář Krošeljovi neuspěli. V 18. minutě se tak domácí dočkali z naprosto nenápadné akce. Martin Lang po dlouhém střídání dojel v rohu kluziště puk a chtěl ho pouze nahodit do brankoviště. K velkému překvapení všech si ho ale Krošelj srazil do sítě.

Také ve druhé třetině se jako první gólu dočkali hosté. Ve 27. minutě Pavlát jen vyrazil střelu před sebe a Kelemen pohodlně doklepl puk za jeho záda. Boleslavští se ale z vedení radovali jen 28 vteřin. Od modré se do puku opřel Dominik Graňák a prvním gólem v sezóně znovu srovnal. Ve 33. minutě se po velké chybě v obraně hostů zjevil sám před brankou Thorell, Krošelj se ale roztáhl na brankové čáře a zkazil švédskému útočníkovi v barvách Plzně radost. Ve 34. minutě naopak podržel indiány Pavlát poté, co zasáhl vyrážečkou proti Lunterovi.

Ve třetí části se dlouho nic nedělo, až ve 49. minutě měli domácí k dispozici přesilovou hru a Středočeši mohli děkovat paní štěstěně. První přesilovková formace indiánů dlouho svírala už unavenou čtveřici hostů, Blomstrandovu dělovku ovšem zastavila tyč. Další příležitosti už ani na jedné straně nepřišly, a tak šel zápas do prodloužení. V něm přežila Plzeň kritické okamžiky. Nejprve Pavlát vychytal Najmana, pak indiáni ubránili přesilovou hru a krátce po návratu vyloučeného Mertla ukončil zápas přesnou střelou v 70. minutě Peter Čerešňák.

Václav Baďouček, trenér HC Škoda Plzeň: "Bylo to naše vzájemné sedmé utkání a přesně v duchu, v jakém bylo předchozích šest. Prvních deset minut jsme byli svázaní. Byť jsme dvakrát prohrávali, vždy jsme se z toho zvedli. Hrozně důležité bylo vyrovnání na 2:2. Boleslav měla v prodloužení nájezd, přesilovku, my jsme pak chvíli na to byli trochu šťasnější. Jsem rád, že to kluci dokázali otočit a získali důležitý bod."